Angel Gate a její pokračování?

22. listopadu 2019 v 20:51 | Dahaka |  Z mé dílny
Už jsem se sice k tomuto tématu vyjadřovala na FB stránkách Truhlice, ale abych to vyjasnila celé...
Je to docela komplikované. A po těch letech vidím mnoho hloupých chyb, kterých jsem se dopustila.
Touha zavděčit se svým čtenářům, přinést něco nového, něco naprosto odlišného...a přesně tahle dobrá snaha vše zničila. Ale nebyl to konec jednoho příběhu, jednoho světa. Ne!

Přesně před 7 lety na podzim... (Ano, už je to opravdu tolik let) se začala na Truhlici objevovat nová povídka. Z mého oblíbeného andělského žánru. Povídka, která měla být jen předzvěstí něčeho velkého. Jak moc jsem básnila o andělské trilogii. Mělo to být mé stěžejní dílo do té doby. Psala jsem tři/čtyři roky celkově a mělo jít o hodně ambiciózní projekt.
Kdo si pamatuje trilogii Angel Gate? Kdo tu před těmi sedmi lety s Truhlicí byl? Možná se tu najdou i takový pamětníci. Ale asi začnu od začátku.


Plán na zrození andělské trilogie vznikal opravdu dlouho. Několik měsíců, jsem se k tomuhle kroku odvažovala, protože jsem věřila, cítila jako autor, že tohle bude dílo, které bude definovat moje psaní. Byť to zní komicky. O svých plánech jsem tenkrát povídala mé spoluautorce, se kterou jsem tvořila dialogovou povídku. Líbil se jí ten nápad, ale vysmála se názvu Angel Gate. Prý jsem to měla nazvat aspoň latinsky...
Ale já nechtěla. Toužila jsem přinést čtenářům zážitek. Ukázat jim lásku, tak epickou, smutnou a při tom se šťastným koncem. Lásku, která trvá staletí a projde si peklem, tak jako hrdinové...
A tak vznikla první povídka - Angel Gate: Samael.
Měl to být úvod do celé trilogie. Vše bylo naplánované. Tři povídky, každá s názvem Angel Gate, jen s jiným jménem anděla, který bude hlavním hrdinou příběhu. Všechny tyto anděly měl spojovat fakt, že se zamilovali do člověka a postavili se nebi a také to, že každý z nich měl otevřít jednu bránu. Tři povídky, ve kterých bude naprosto jiný duch, jiný hlavní anděl a jinak bude povídka působit. Budou však jeden celek - trilogie.
Samael odstartoval i s úžasnou prologovou legendou, která se měla provázet celým tímto světem a na kterou jsem právem hrdá. Samael měl prezentovat bolestivou, ale neuhasínající lásku. Cit, který přetrvá i po staletí, i když vše bude proti němu. Měla být smutná, ale také hlavně velmi citová. A to se mi myslím povedlo. I když bych si dnes přála, aby byla rozvitější.
Dodnes Angel Gate: Samael považuji za jedno z mých nejoblíbenějších děl.
V této povídce se mi povedlo stvořit něco, co obdivuji dodnes.

Poté měl přijít Kamiel, který měl být naprosto jiný. Bylo v plánu, aby druhá povídka byla akčnější, detektivnější a na rozdíl od první povídky tu měl vystupovat anděl, který opravdu padl. (Samael byl taková nepříjemná šedá zóna). Kamiel měl být trochu více zaměřený na boj a na objevování toho andělského světa. Ale jak mnozí z vás vědí, vůbec se to nepovedlo.
A to není přehnaná sebekritika. Ani čtenáři tuto povídku neměli rádi. Možná čekali další epický příběh lásky...kdo ví. Pravdou je však to, že jsem svým postavám nevěnovala dost pozornosti. Jejich vztah neprohlubovala, ty charaktery byly ploché a žádná chemie mezi nimi neexistovala. Takový ten vztah tvořený z ničeho...
Přesně tahle chyba a spoustu dalších jsem v povídce viděla. Dokonce jsem se rozhodla své trápení ukončit spolu s extrémně neuspokojivým koncem povídky, který byl nijaký.

V původním plánu bylo poté na tento konec navázat třetí povídkou a to Anaelem, který však nikdy nevznikl a nepřestanu děkovat bohu, že se tak stalo.Protože by byl ještě větší katastrofou, než Kamiel. O tom jsem naprosto přesvědčena. Jelikož v původním plánu měl být Anael nejtemnější z povídek i z andělů. Měl se spíše klonit k temné straně a povídka měla být koncipována spíše hodně krvavě a měl vyprávět příběh anděla, zotročeného lidmi, Archandělskou církví, aby dělal co si přáli. Ale jelikož Kamiel byl katastrofa, rozhodla jsem se, že Anael nikdy nevznikne.

Angel Gate pro mě zůstala mrtvou trilogií, kterou jsem nikdy nechtěla dopisovat. Byla...fiaskem. Byla...největším zklamáním. Poprvé jsem přecenila své pisalkovské umění, poprvé jsem si vysnila něco, co na papíře (ve wordu) nemohlo fungovat. A to proto, že prostě nejsem dost dobrý autor na takové věci. Nedokázala jsem to ukočírovat a předat jasné poselství.
Opravdu mnoho let jsem o Angel Gate nechtěla ani slyšet. Byla to pro mě bolestivá, otevřená rána.
A neustále se mě čtenáři ptali, zda někdy vznikne slibovaná třetí povídka.
A já vždy tuhle možnost odmítala. Nebylo to naprosto možné. Anael nemohl vzniknout....

Před nedávnem tuto bolestivou ránu otevřeli hned dva lidé. Jedna slečna, která mi napsala na email a druhá na FB. Obě s podobnou žádostí a otázkou. Zda někdy dopíšu Angel Gate. Obě tyhle dívky milovaly andělskou sérii. A i když Kamiela také zrovna neocenily, přesto na tuhle sérii nezanevřely. Odmítla jsem jejich žádost, ale nepopírám, leželo mi to dlouhé dny v hlavě. Donutilo mě to přečíst si celého Samaela a znovu se zamilovat. Donutilo mě to přečíst celého Kamiela a plně si uvědomit, kolik chyb a jaké jsem v něm napáchala.
A pak to přišlo.... Anael sice nemohl vzniknout, ale z čistého nebe, (doslovně!) se zrodil nápad na novou povídku do trilogie Angel Gate. Která bude patřit do tohoto světa.
Ale hlavní hrdina nebude Anael, ale jiný anděl. Děj bude také jiný a vrátím se v něm k trochu podivnému silnému citu muže a anděla. Jen tentokrát ne tak, jak asi většina čeká.
Andělé zatím v obou povídkách vystupovali jako ti ochranáři, byli seme charaktery.
Ale zde by byl anděl uke a měl jedinou touhu. Vrátit se domů. Bohužel by poté v povídce byl postaven před obrovskou volbu, mezi láskou a svým světem/domovem.

A tak vznikl dost zajímavý nápad, který nebude spoléhat na akci, jako spíš na dialogy a city. Na vztah dvou lidí, z rozdílných světů, z rozdílných časů, kteří k sobě najdou podivnou cestu.

A proč o tom píšu tenhle dlouhý post? Protože mi v hlavě vyvstala lákavá možnost....ale nejsem jistá, jak to udělat.

Možnost první by byla, napsat tuto povídku (první kapitola je již napsána, jen potřebuje úpravy, aby ten úvod nebyl tak zmatený a chaotický) a prakticky jí utvořit jako poslední dílek trilogie Angel Gate. Nenavazovala by na Kamiela přímo dějově, ale vystupoval by tam jako padouch původní zamýšlený Anael.
Nebo možnost druhá a dost ošklivá. Odstřihnout Kamiela, stáhnout ho z blogu, a tuhle povídku uvést, jako druhý díl trilogie místo Kamiela.
Možnost třetí by byla povídku úplně distancovat od Angel Gate trilogie a uvést jí samostatně jako normální povídku. Nutně totiž nepotřebuje svět Angel Gate, aby fungovala.
Možnost čtvrtá, použít svět Angel Gate, ale přesto povídku nepřidat k trilogii. Tak by se z původní zamýšlené ucelené trilogie stal více méně cyklus, tedy povídky, sdílející jeden svět a postavy, ale s jinými hrdiny.

A tak má otázka zní....co tedy s Angel Gate? Co tedy s novou, andělskou povídkou?
Proto by mě zajímal i váš názor, čtenářů. Hlavně těch, co Angel Gate četli, a to obě povídky.
Protože já jsem velmi nerozhodná, co udělat. Nejspíš bych se přikláněla k poslední možnosti, změny na cyklus. A co si o tom myslíte vy? Chtěli byste číst další andělskou povídku?

Dahaka

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natali Natali | 22. listopadu 2019 v 22:00 | Reagovat

Anooo, chceme, chceme! (Hoci si mi nemusela pripominat ala som uz stara, ale co uz.) Ja som tie anjelske poviedky mala naozaj rada. A asi najviac sa mi pozdava stvrta moznost. :-)

2 Ester Ester | 23. listopadu 2019 v 6:36 | Reagovat

Ja som tusim davno poviedky citala, ale uz si fakt nepamatam😀. Takze v pohode moze byt stvrta moznost.... 8-)

3 Kuchta Kuchta | 23. listopadu 2019 v 12:06 | Reagovat

Rozhodně bych si rád přečetl zase něco o andělech :-D a co se týká možností, tak já osobně jsem pro první nebo čtvrtou :-)

4 Morningstar Morningstar | 23. listopadu 2019 v 19:43 | Reagovat

Nejsympatičtěji mi asi zní poslední možnost cyklu, tudíž bych byla ráda, kdyby ses k ní nakonec přiklonila. A já osobně Kamiela měla ráda skoro stejně jako první část, ač nebyl stejné hloubky. Nevadil mi jiný přístup, ale také to mohlo být mým nízkým věkem, přeci jen bylo to už před dlouhou dobou :D Každopádně tě prosím, nemaž ho, pokud to opravdu není pro tvé zjizvené srdce nutné.

5 Dahaka Dahaka | E-mail | 24. listopadu 2019 v 11:16 | Reagovat

Moc děkuju za vaše ohlasy a názory.
Jsem ráda, že se se čtenáři tentokrát shodnu. I já bych byla pro čtvrtou kapitolu. Ono by se pro čtenáře prakticky nic nezměnilo, ale jen pro mě.
A hlavně, nemuselo by do budoucna zůstat u tří povídek, ale třeba do budoucna přibudou další, z tohoto světa.

6 Karin Karin | 24. listopadu 2019 v 22:56 | Reagovat

Nemazat a ráda si to přečtu ať se rozhodneš jak ti to bude vyhovovat. :-D  :-)

7 Hiroko Hiroko | 27. listopadu 2019 v 12:46 | Reagovat

Cyklus není NIKDY špatnej nápad. :)

8 Jasalia Jasalia | 20. prosince 2019 v 0:53 | Reagovat

Tiež som za poslednú možnosť. Kamiel možno nebol taký, akým si ho chcela, ale to neznamená, že bol zlý. Aj keby si raz predsa len dopísala aj Anaela, každá tá séria je tak odlišná, že si navzájom nijak neubližujú. Preto by som ani túto možnosť nezavrhovala. Je jasné, že tretia časť pôvodnej série by bola najtemnejšia. Tak to predsa chodí. A nebola by si ani prvá, ktorá s tým sekne v polovici. Už sa tak natočili aj televízne seriály. Príbeh o novom hrdinovi si prečítam rada. Pokojne môže byť zasadený do deja pôvodnej poviedky, pokojne tam môžu byť aj pôvodné postavy, príbeh sa ale môže odohrávať akoby na okraji tých udalostí. To už je na tebe. Len chcem povedať, že je úplne v poriadku, ak sa niečo nepodarí. Aj ak sa niečo nepáči. Chyby sú na to, aby sa z nich človek poučil, nie aby ho vystrašili. A "gay" poviedky tiež nemusia byť vždy len o romantike a sexe. Ja by som si Anaela prečítala už len zo zvedavosti, ako to celé vlastne dopadne. Či náš svet prežije, alebo skončíme v pekle. A rovnako rada si prečítam aj tento nový príbeh, ak ho raz napíšeš. Hoci sem už nechodím tak často, z času na čas sen prídem na kontrolu, či je niečo nové. Ja si počkám. PS: krásne Vianoce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama