Květen 2016

Část desátá

30. května 2016 v 17:50 | Dahaka |  Ledové srdce
A jak jsem už avizovala na FB stránce Truhlice, dnešní kapitola bude jen dějová a to trochu zvláštně, protože budeme mít dvě oddělené dějové linky, které se budou střídat. Bylo to trochu složitější, ale už od počátku jsem to toužila takto napsat. A popravdě, byť to v této kapitole ještě není tak úplně popsané, při psaní mi bylo Remiho nesmírně líto.

První dějová linka bude patřit Richardovi a jeho snaze usvědčit Aidenova vraha. Kam až Richard zajde, aby se dozvěděl pravdu? Nebo už jí zná?
Druhá se bude týkat Remiho, kterého čeká nemilé setkání a naprosté ponížení, jak se s tím popere?
Z obou dějových linek však budou vyplívat šokující závěry.

Kapitola 9

22. května 2016 v 11:47 | Dahaka |  Králičí nora
Jak jsem slíbila, tak se i stalo. Povedlo se mi ze skříně vyndat svou múzu pro povídku Králičí nora. A bude se to vyvíjet opravdu zajímavě, protože Tim, náš hlavní hrdina bude muset bojovat nejen se sebou a svými emocemi, vzrušením a city, tak i s harémem plným dalších kluků, kteří se chtějí stát "tím jediným". Jak si Tim poradí s velkým Šajchou? Zaujme ho natolik, aby se mu povedlo získat svou první noc s tímto charismatickým mužem?

I dnešní kapitolka je bez bety a já jsem nesmírně ráda, že se mi jakš takš povedla. Ještě to není nic zázračného, ještě jsem se v povídce znovu pořádně nerozjela, tak snad to omluvíte. Dnes vám povídka představí dva další hriny, kteří možná trochu zamíchají s dějem. Švýcara Samuela, kterému Tim nepadl moc do noty a také Čecha Jakuba, který si užívá nic nedělání, hraní her a jezení zadarmo.

Tak doufám, že si kapitolu užijete a budete se těšit na další.

Chcete získat Sbírku jednorázových povídek z Truhlice v tištěné verzi?

21. května 2016 v 14:45 | Dahaka |  Něco o mně
Nedělám si naděje, že všichni mí čtenáři sledují Truhlici i na Facebooku, proto to napíšu raději sem a poprosím vás, abyste si v anketě pod článkem odhlasovaly, co je pro vás nejpřijatelnější možností a já jí poté realizuji. Prosím věnujte tedy chviličku tomuto oznamovému článku.

Kapitola 1

19. května 2016 v 17:27 | Dahaka |  Ztracené království
A vrací se zpět i tato středověká fantasy, na kterou už jistě všichni zapomněli. Jelikož přestala vycházet sotva příběh začal a mě to velmi mrzí, protože nápad tu byl a osudy hlavních hrdinů jsou pro mě lákavé.
I tato kapitolka je ovšem bez bety, omluvte tedy gramatické a stylistické nedokonalosti a chyby.
Proč je ale označena jako první kapitola? Dosud jsme v povídce potkali jen prology (4), které nám trochu osvětlovaly minulost našich hrdinů i události, které nynějšímu ději předcházely. Nyní už povídka najíždí na klasickou dějovou linku.
A proto, pro ty, kteří na tuto povídku nezapomněli... užijte si četbu dalšího dílku tohoto příběhu.


Náš uke hrdina Dio konečně našel cíl své cesty. Krčmu, jejiž vývěsní štít viděl ve snu. A doufal, že právě zde potká muže, který se mu ve snech zjevuje, aniž by věděl proč, nebo kdo to je. Doufal v nějaké odpovědi.
I zde, daleko od svého domova se Dio však spíše střetne s lidskou náturou a strachem z neznámého. Najde nakonec muže v kápi? A co pro ně jejich setkání bude znamenat? Tolik otázek a žádné odpovědi.
"Kdo jsi?"

Část devátá

17. května 2016 v 19:16 | Dahaka |  Ledové srdce
A je to konečně tady. Po několika měsících jsem se vrátila k povídce Ledové srdce, kterou mám nesmírně ráda. Strašně bych chtěla poděkovat těm, kteří mě stále podporují, ať už komentáři zde na Truhlici, či na FB stránce Truhlice. Nesmírně si vás vážím. I po tolika měsících jste na mě nezanevřeli a to je pro mě to nejkrásnější. A proto jsem si tuhle kapitlku speciálně chtěla nadělit k mému dnešnímu svátku. (Safra, teď všichni budete vědět, ak se jmenuju....no co).
Takže pro ty, kteří tuhle povídku mají rádi a nezapomněli na tyto hrdiny a jejich podivný vztah, doufám, že se vám kapitola bude líbit, byť je bez bety.
Doufám, že tímto zase na chvíli končí můj tvůrčí blok a zase se mi bude dařit psát.

Av v této povídce postupně půjde v ději do tuhého, protože se budeme blížit do finále. Podaří se Richardovi najít vraha Remiho kamaráda? Zavedou ho stopy opravdu k pachateli? Ale co pak?