Srpen 2015

Prolog 4

19. srpna 2015 v 18:48 | Dahaka |  Ztracené království
A je tu poslední prolog k této pohádkové povídce? Existuje pohádková yaoi povídka? Ha, vymyslela jsem nový žánr. No dobře, zpátky k tomu podstatnému. Dnes se konečně setkáme i s naším ukátkem. Kdo to bude, už jistě tušíte, ale to nevadí, jsem ráda že tušíte. Poslední prolog se bude týkat právě jen jeho.
A příští kapitola už bude počátek klasického děje. Tak doufám, že vás to navnadí a budete se těšit (a více komentovat třeba? Nebo se na přidávání dalších kapitol čehokoliv zvysoka vyprdnu?
Bububu, výhružky na hubu)

Moc děkuju betě Aknel, kterou jsem v těch největších vedrech bombardovala těmahle kapitolama, nesla to velmi statečně. Díky její práci si můžete povídku vychutnat.

Prolog 3

15. srpna 2015 v 10:49 | Dahaka |  Ztracené království
Tak a vrhla jsem se i na novou, fantasy povídku o drakovi, kterou jsem před časem načala. Čekají nás ještě dva prology, tento a číslo 4, abychom věděli, co se stalo v minulosti, jak dopadlo království Sarhat a také náš hrdina Aris. Po těchto dvou prolozích už budeme naskakovat do klasického děje, tak je prosím ještě přetrpte. Zatím to moc jako yaoi nevypadá, ale v příštím prologu už si představíme druhého hrdinu a pak už to bude jen malý skok k vzájemnému střetu.

Kapitola 2 - Final

9. srpna 2015 v 9:54 | Dahaka |  RAK
A je tu druhý a také poslední díl tohoto "kraťasu" s poměrně vážným tématem rakoviny a boje s ní. Mnohdy si člověk po takovém boji uvědomí své priority, mnohdy má až moc času přemýšlet u budoucnosti, tak jako ho měl Libor. A proto se rozhodl k vážnému kroku. Přijme Vašek jeho nabídku?

Povídka byla od počátku koncipována takto, s tímto koncem, který tak nějak vyzní do ztracena a nedovolí nám nahlédnout do příběhu víc. Ale tak to má být. Tihle dva hrdinové museli projít peklem, aby si uvědomili, co je vlastně v jejich vztahu podstatné a důležité a kam ho chtějí směřovat. A proto druhé, ožehavé téma, kterému se ve všech povídkách vyhýbám, protože i jako homosexuální člověk nejsem jeho úplným zastáncem....

Jsem nesmírně ráda, že tento příběh nakonec opravdu oživl přesně tak, jak měl. A jen tak na něj nezapomenu.

Kapitola 1

8. srpna 2015 v 15:25 | Dahaka |  RAK
K této povídce se váže hodně dlouhá historie a hodně…emocí? I tak by se to dalo nazvat. Asi se nezalíbí každému, možná jí budete považovat za nudnou, nic neříkající. Nemá příběh a děj se sestává jen z interakce dvou hrdinů. V tomhle trochu připomíná mou jinou povídku, Ledové srdce.
Přesto jsem ale tenhle námět toužila napsat už hodně měsíců. Ale říkala jsem si, že taková povídka nikoho zajímat nebude, že je to až příliš….zlé, reálné a kdesi cosi. Nyní to ale nepovažuju za podstatné. Napsala jsem jí převážně kvůli sobě, aby ten příběh oživl. A pokud se někomu zalíbí, budu jen ráda.

Původně měla být povídka 1 kapitolová, ale nějak se mi to protáhlo a tak jsem jí rozdělila na dvě kapitoly, tu druhou si dáme v neděli, tedy zítra.
Námět řeší dvě dost vážná témata, která se v mých povídkách nikdy přímo nevyskytly a já se jim vyhýbala. Jsem spíš fantasy autor, který si vymýšlí příběhy. Srážka s tvrdou realitou života se nepíše lehko. Ale k této povídce naprosto sedí. Je více realistická, více ze života, protože stát se to může opravdu každému a je to…hodně zlé. Povídka je především o nesobeckosti, o lásce, která dokáže překonat i tak těžkou zkoušku osudu. Povídka je o vysilujícím boji, jak fyzickém, tak psychickém, obou postav. Je o sebezapření, o tom, že lidé poznají to, co milují, až když to ztratí, nebo je to v ohrožení. Až tehdy, kdy se blíží konec, si začnou uvědomovat své priority, a na čem opravdu záleží.

Neřeknu vám, zda povídka bude mít dobrý, nebo špatný konec, zkazila bych vám tím pointu tohoto příběhu. Jen napovím. Dejte povídce přeci jen šanci, možná vás překvapí a myslím, že nebudete zklamáni.

Díl jedenáctý

3. srpna 2015 v 17:54 | Dahaka |  Sagittarius
Přiznejte se, kdo už nedoufal v další kapitolu Sagittaria? Popravdě, já moc nedoufala. Uvízla jsem na mrtvém bodě, ale povedlo se mi tento bod překonat a vymyslet pokračování zápletky a tak přichází další kapitolka, kde se setkáme s důležitou osobou. Důležitou ne pro děj, ale spíše pro příběh.
Doufám, že jste na Sagittaria a jeho nymfomaního synovce nezapomněli a nová kapitolka vás potěší.