Červen 2015

Kapitola 8

28. června 2015 v 8:43 | Dahaka |  Králičí nora
Po dlouhé době se vrací i tato povídka. Snad jste na ní nezapomněli. Tuhle kapitolu jsem měla rozepsanou několik měsíců a konečně jí dokončila. Dnešní kapitolka je spíš trápící, popisová, ukazuje nám jen místo a charaktery nových postav a také místo, kde se vše bude odehrávat.

Tima čeká cesta do králičí nory a spousta nemilých překvapení, nalezne konečně Williho?

Kapitola VII - Část druhá

21. června 2015 v 8:26 | Dahaka |  Bílý stín
A je to tady přátelé, konec jedné cesty s našimi hrdiny. Na jednorázovku mi tahle povídka trvala až překvapivě dlouho, kvůli výpadkům při psaní. Ale doufám, že jste na ní kvůli tomu nezanevřeli, to by mě mrzelo.
Dnes si dáme slibovaný poslední díl, této povídky, která pro mě byla zase něčím novým. Doufám že se vám konec nakonec zalíbí, i když je poměrně svérázný.
Moc bych chtěla poděkovat Nade, za její betování, bez něhož byste si povídku plně neužili.

No ale kdo už se nemůže dočkat jak to s Launem a Kalem dopadne? Opustili jsme je v tíživé situaci. Launo obětoval vše co měl, musel bojovat tolik měsíců a přesto se jeho Kal plně nevrátil. Naučí se žít s novým Kalem, nebo...."

Kapitola VII - Část první

19. června 2015 v 12:55 | Dahaka |  Bílý stín
Tak a máme tu první část této poslední kapitoly. Bohužel mi sedmá a poslední kapitola téhle povídky vyšla překvapivě dlouhá, a tak jsem se jí rozhodla rozpůlit na dvě části. Tu druhou si dáme třeba v neděli.

Najde Launo své štěstí a setká se znovu s Kalem? Co vše pro to budem muset ještě obětovat?

FB stránka Yaoisti CZ/SK

12. června 2015 v 18:29 | Dahaka |  Něco o mně
Poslední dobou mám spoustu chuti do psaní a hlavně do tvoření čehokoliv s nálepkou yaoi. Zase jsem se vrátila k hraní yaoi RP a pak se nechala zlákat i do jednoho malého projektu, kterému docela fandím. Moc bych proto ocenila, kdybyste mu fandili také a případně se připojili. Proto vás s tímhle projektem chci seznámit.
Je to pár týdnů, co se mě jeden internetový známý ptal, zda na FB existují nějaké aktivní skupiny o yaoi a pro yaoistky. Jelikož se ráda pohybuju na FB, občas na nějakou takovou skupinu narazím.
Oba jsem se ale shodli, že podobné skupiny jsou krajně nedostačující.

V čem je problém? Kromě mé skupiny o Truhlici, navštěvuju pravidelně jen skupinu Fujoshi, která se mi jako jedna z mála zdá trochy smysluplná. Ale ani ta pro nás s Habim nesplňovala to, co jsme chtěli.
Všechny podobné stránky a skupiny o yaoi a pro yaoistky většinou jen postují obrázky, videa a to nás nebavilo. My jsme chtěli stránku s nějakou informativní hodnotou, se základnou diskutujících fanoušků, chtěli jsme aby pokryla všechna možná yaoi témata, od anime, mang, povídek, jiných stránek, zabývajících se yaoi. Chtěli jsme i propagaci především českých a slovenských překladatelů yaoi. Chtěli jsme vidět, kdo koho shippuje, kdo objevil nové zajímavé páry či případně obrázky nebo videa.
Chtěli jsme yaoi zážitky z festivalů, conů i klasického života. Prostě všechno kolem yaoi, co nás všechny yaoisty a fujosh, slasheryi zajímá a co máme rádi.

Chtěli jsme toho opravdu hodně, od jedné FB stránky. A jelikož nám to žádná nemohla poskytnout, udělali jsme si vlastní, podle všech těchto kritérií.

https://www.facebook.com/pages/Yaoisti-CZSK/681672285271351


Sice fungujeme jen pár dní, ale oba s Habim, naším tvůrcem a správcem tomu projektu věříme a těšíme se na rozvoj. Zatím se na stránce objevují hodně takové minirecenze na yaoi mangy které jsme četli a chceme s nimi seznámit i ostatní, ale do budoucna chystáme přidat i minirecenze na yaoi anime, shippovat spoustu párů, doporučovat fanfikce a povídky, i fanarty a fanvidea a mnoho dalších věcí, kolem yaoi.
Ale to bude chtít ještě hodně práce.

Pokud byste se chtěli připojit jako čtenáři, odběratelé, diváci či jak tomu mám říkat, budeme moc rádi. Kdyby jste měli třeba i odvahu, připojit se jako administrátoři stránky, bylo by to také skvělé.
Budeme rádi za jakoukoliv podporu naší nové, rozjeté stránky.
A ti, co se připojit nechtějí, nebo nemůžou, ať nám alespoň fandí.
(A ti, co nám nechtějí ani fandit, ať si trhnou nohou).

Kapitola VI

6. června 2015 v 17:59 | Dahaka |  Bílý stín
Tak a pro ty, co trpí letními horky tu mám trochu malé ochlazení z Finské přírody.
Launo se snaží vyřešit Kalovu podivnou hádanku a zjišťuje, že sám to nezvládne. Podaří se mu najít ono místo? A jaké další potíže se mu postaví do cesty? Jako by toho nebylo dost, Launa čeká ještě pár hodně těžkých zkoušek jeho víry a lásky, aby mohl svého milovaného znovu vidět.

Původně to měla být poslední kapitola, ale jak poznáte na konci, vše se mi do ní nevešlo, proto očekávejte ještě jednu poslední sedmou kapitolu někdy v týdnu, už je skoro napsaná.
PS: Jen já můžu ke konci zahušťovat povídku novými postavami. Ach jo...