Leden 2015

DŮLEŽITÉ - knižní vydání mých povídek?

24. ledna 2015 v 16:44 | Dahaka |  Něco o mně
Dnes mi emailem přišla velmi zajímavá lákavá nabídka, která mi leží v hlavě a nechce ven. Ano, bude to znít hodně šíleně, možná to některé i rozesměje, ale mě by rozhodně zajímal váš názor, jako mých čtenářů, abych věděla, zda by byl zájem či ne. Proto prosím čtěte pozorně a případně se vyjádřete do komentářů. Poprosím také každého, aby hlasoval do anket. Je to pro mě opravdu důležité, abych měla nějakou představu o tom, co se vám líbí.

Nabídka se týkala vydání vlastní knihy. Docela solidní podmínky mě přinutili po tom po dlouhé době zase přemýšlet. Jednalo by se buď o vydání knižně jedné povídky, či možná případně i souboru mých krátkých povídek. Ale já osobně jsem spíš pro to první.
Jenže já vůbec netuším, jestli by se mezi vámi našli ti, kteří by si takovou knihu v tištěné podobě koupili. Proto se momentálně budeme zatím bavit jen teoreticky. Kdyby…
  • Formát A5
  • Černobílý tisk
  • Kvalitní bílý papír
  • Barevná lesklá obálka
  • Měkká vazba paperback


Část třetí

23. ledna 2015 v 10:07 | Dahaka |  Ledové srdce
Tak a je tu i třetí díl povídky Ledové srdce. Jak to s našimi hrdiny dopadne? Setkají se znovu? Dokáží k sobě najít zase cestu?

Zatím poslední nasislený díl, který jsem měla napsaný. Ale povídka tím nekončí, nebojte. Čeká nás ještě hodně příběhu.
Tak doufám, že si i dnešní kapitolu užijete, zvláště Richardovi myšlenkové pochody.

Část druhá

20. ledna 2015 v 10:54 | Dahaka |  Ledové srdce
A máme tu hned druhou kapitolu nové povídky. Tuhle část bych ráda věnovala dalšímu člověku, kterému se povídka zalíbila, což jsem ani nečekala. Proto takhle kapitola bude pro Zacka. Jsem ráda, že se ti povídka líbí.

Dnes vás čeká další díl tohoto příběhu mezi dvěma cizími muži, kteří jsou naprosto odlišní. Najdou k sobě cestu, i když hodně věcí stojí proti nim? Donutí se mladý prostitut Remi věřit podivnému muži s mercedesem? Dokáže Richard brát chlapce jinak, než jen prodejné zboží, dokáže se přenést přes jeho povolání a vidět v něm i něco víc?
Svede je dohromady déšť?

Část první

17. ledna 2015 v 10:45 | Dahaka |  Ledové srdce
Tuhle kapitolu chci věnovat převážně Hiroko, která se na povídku hodně těšila. Tak doufám, že jí to nezklame.
Pak také všem, co mají takhle v půlce ledna stejně melancholickou a osamělou náladu, jako já a mý hrdinové.
Tahle povídka je moje srdcovka. Nevím, zda se vám bude líbit. Přála bych si, aby ano. Aby jste pochopili, co se v ní snažím říct.
Tahle povídka není o ději, ani o příběhu, je o charakterech dvou hlavních hrdinů. O pocitech, emocích obou dvou. Je o tom, zda si dva opuštění, osamělí lidé mouhou vzájemně pomoci. Je o předsudcích a bude se v ní vyskytovat D/S vztah a nepřijdete ani o odvážné sexuální scény.Povídka však plyne velmi pomalu a je hodně popisná.

Děkuju Nade, která se pustila do betování téhle povídky a myslím, že psaní půjde dobře. Druhá kapitola vás čeká již brzo.

Takže hezkou četbu.

Prolog - seznámení s postavami

17. ledna 2015 v 10:15 | Dahaka |  Ledové srdce
Prolog
Seme: Richard Layne
Richard je úspěšný právník specializující se na obchodní právo. Je mu 35 let a je tedy v nejlepším věku. Jeho život je však osamělý. Nikdy nedokázal k nikomu cítit lásku. Není to člověk, co projevuje jakékoliv city a už prakticky od dětství byl spíše pracovitý a zádumčivý. Neumí se ani bavit a svůj přebytečný volný čas vyplňuje prací. Navenek je chladný, profesionální, drží si od všech lidí odstup. Nemá přátele a nějaké sociální vztahy s lidmi udržuje jen velmi nerad. Zakládá si na svém osobním prostoru, čistotě a pořádku.
Za život vystřídal několik milenců, většinou několika měsíční vztahy. Nikdy to pro něj ale nebyli partneři, se kterými by chtěl trávit čas. Nedokázal k nim chovat žádné city. Ne že by nechtěl, ale spíše proto, že nemohl. Všechny své vztahy tedy udržoval jen v rovině poskytování sexuálního uspokojení jeden druhému. Říká se o něm, že má ledové srdce. Ve skutečnosti se, pod slupkou úspěšného, dobře zajištěného muže, cítí velmi osamělý, vyprahlý, jako by ani nežil. Nemá nic, na co by se mohl těšit. Nemá žádné koníčky ani zájmy. A hlavně nemá nikoho, koho by miloval, kdo by mu ukázal, jak na to.
To vše se ale změní, když potká Remiho.

Uke: Remi Oven
Remi je kluk do nepohody. Je to nesmírně pozitivní mladík, s nádherným hřejivým úsměvem, který dokáže prozářit i tu nejtemnější tmu. Je to kluk, kterého si každý všimne. Vždy v dobré náladě. Trochu poťouchlý nemotorný popleta, který sice vypadá ještě trochu dětsky, ale umí toho plně využít. Ve skutečnosti je mu už 19 let. Remi si užívá každou sekundu života, miluje život, který se s ním však nikdy nemazlil. Ale žádná traumata z dětství nemá. Své "povolání" vykonává proto, že sám chtěl. Nebojí se říkat, co si myslí, nebojí se bavit a rozesmívat lidi kolem sebe, umí být drzý a skvělý obchodník a mluvka. Vyzařuje z něj velmi silné světlo a obrovské charisma, které každého převálcuje.
Ale i on má svou skrytou stránku. Je stejně osamělý jako Richard. Ve snaze nalézt někoho, koho by oddaně miloval celým svým srdcem, se už mnohokrát zklamal. Nestojí o post partnera, neumí být ve vztahu soběstačný, či rovný svému partnerovi. Spíše stojí o post rozmazlovaného a vydržovaného zvířátka, které by někdo hýčkal. Stojí o někoho, kdo mu bude velet, komu bude patřit. V tomhle ohledu je velmi submisivní a touží po tom, najít si svého pána. Ale nikdy nepotkal nikoho, kdo by mu tohle vše dokázal nabídnout a přitom mu dát lásku.
Tedy do doby, než potkal Richarda.

Ti dva se setkávají naprosto letmo, ale jejich setkání je magické. Oba dva se právě nacházejí v nejhorších etapách svých životů, a aniž by to tušili, snaží se vzájemně si pomoci.
Richard po ukončení dalšího marného vztahu začíná bilancovat svůj život a zdá se mu prázdný, nedůležitý a nejspíš ho někde v nitru hlodá myšlenka na ukončení svého života, protože nevidí smysl ve své existenci. Richard touží po něčem, co by dalo jeho životu smysl, co by ho prozářilo, ukázalo mu jak se smát a jak žít. Remi po smrti svého dobrého přítele a ochránce zůstává na ulici sám, na krku dluhy, odporného bytného a nebezpečí smrti. Sám se však snaží zůstat usměvavý. Ale jak těžké je usmívat se, když vaše nitro je prázdné a opuštěné? Remi ze všeho nejvíc stojí o pevnou teplou náruč, která by ho objala a schovala, ale při tom má z takového vztahu strach. Bojí se ublížení.
Jestli je to láska na první pohled? Možná ano. Richard v chlapci spatřuje obrovské světlo a chce se mu trochu přiblížit. Ale jak se popere s chlapcovým povoláním? Jak se popere se svou až chorobnou touhou po mladíkovi, která mu nedává ani spát?
Remi zase v Richardovi vidí to, co nikdy nepoznal. Ochranu, možná trochu otcovský přístup a obrovskou touhu mu patřit, sloužit mu sexuálně i jinak. Tak nějak sní o tom pomyslném princi, který ho přijede zachránit, stále tak trochu věří na pohádky. A svého prince spatřuje v Richardovi.
Dokáží si vzájemně dát to, co hledají?


Jedno malé lhaní - Část druhá

10. ledna 2015 v 12:35 | Dahaka |  Jedno malé....
A máme tu hned druhý díl trestu za lhaní. Jaký tedy nakonec bude? Povede se blonďatému "štěňátku" svého "pánečka" usmlouvat? Nebo bude muset trpět krutým trestem?

Další malý střípek z jejich života je tu. Prosím pro dnešní kapitolu bude omezení 18+. Kapitola obsahuje mírné BDSM, ale věřím, že to není nic tak explicitního, aby to mohlo někoho pohoršit.
I tato kapitola je bez bety, berte na to ohled.
A teď už si užijte druhou část příběhu.

Jedno malé lhaní - Část první

9. ledna 2015 v 7:51 | Dahaka |  Jedno malé....
A jak jsem prozradila už včera na FB stránce Truhlice, je to tady. Bohužel se mi nedaří napsat klasickou kapitolu k mým rozepsaným povídkám, protože mám v hlavě pořád tyhle dva. A u mě to funguje tak, že dokud se jich nezbavím, tak těžko něco jiného napíšu, protože zahlcují můj mozkový hardisk.
Vrací se nám opět "Pán" a jeho ˇŠtěňátko" se svým dalším sexuálním dobrodružství a minimální zápletkou.
Tento střípek, jak už název vypovídá bude mít víc částí - a to přesně dvě. Tato první je ještě poměrně nezávadná, ale druhá bude určitě 18+.

Musím ale varovat, povídka je bez bety, takže to podle toho tak i vypadá.

Takže si užijte další zlobení našeho "Štěněte" a jeho následný krutý trest.