Červen 2014

Kapitola 3

23. června 2014 v 14:29 | Dahaka |  Králičí nora
Původně jsem psala kapitolu Sagittaria, ale tak nějak mi to nešlo. A tak jsem si řekla, že zkusím pohnout s ostatními dvěma povídkami a zrodila se nová kapitola Králičí nory. Musím říct, že ta povídka se píše nesmírně dobře a rychle (zatím), takže mám z toho velkou radost, jelikož jsem tomuhle námětu sama moc nefandila. Doufám, že i vás tahle povídka baví a užíváte si četbu.
Dnes se setkáme s dalším z hlavnějších postav, který našemu pátrači Timovi pomůže objastnit, co to vlastně je ta Králičí nora.

Kapitola I

15. června 2014 v 7:47 | Dahaka |  Bílý stín
A je to tady, dnes Truhlice pokladů slaví své šesté narozeniny. Oslava nebude příliš velká, ale aspoň něco, pro vás stálé čtenáře přeci jen mám. Jelikož sem stále chodí i čtenáři, kteří mě čtou už těch šest (potažmo sedm let).
Informace o nové povídce s názvem Bílý stín jste mohli potkat jak zde na Truhlici tak i na FB stránkách Truhlice a nyní je první kapitola zde, jak jsem slíbila.
Jako narozeninový dárek jí chci věnovat především všem mým stálým čtenářům, co se na tento blog stále vracejí, a kteří mě stále čtou. Takže tahle první kapitola, no vlastně celá tahle povídka je pro vás.
Užijte si střípek ze světa nového příběhu, do kterého vás vtáhnu.

Bílý stín - aneb narozeninová povídka

9. června 2014 v 11:46 | Dahaka |  Z mé dílny
Bylo nebylo… a ono spíš nebylo, než bylo. Dahaka poslední týdny dostala podivný nápad, oživit dalšího zvířecího hrdinu. Ano, kocourek Haiiro mi docela chybí, jsem ujetá na neko seme. Jsem ujetá i na bělovlasé hrdiny. Na tajemné chlápky v dlouhém kabátu. A když všechny moje podivné úchylky spojíme do jedné…co vzejde? To je zajímavá otázka. První část odpovědi nás čeká už 15.6.2014.
Proč zrovna tohle datum? To je přesně ten den, kdy jsem před šesti lety přesunula své povídky na tento blog, protože mi už estranky byly malé. A tak je to přesně šest let, co tenhle blog udržuju a píšu pro vás povídky. A jelikož je šestka mé oblíbené číslo, rozhodla jsem se letošní narozeniny Truhlice oslavit novou jednorázovou povídkou, a její první díl vám přinesu právě již 15.6. Ale teď vám řeknu k mému novému počinu trochu víc.

Kapitola 2

1. června 2014 v 14:33 | Dahaka |  Králičí nora
Jeden dáreček dostali uživatelé FB Truhlice, ale nebudeme zlý. Jistě jsou mezi vámi i tací, co FB nemusí, či ho z jiných důvodů nevedou. Takže pro vás mám taky jeden dáreček k tomu našemu svátku = Den dětí.
A tím dárkem je druhá kapitola Králičí nory. Kdo čekal odkazy na Alenku konečně se jich dočká, jen trochu na Dahačin způsob. Ale snad to přežijete. Ty odkazy na Alenku budou v celé povídce tak nějak občas skryté, ale většinou ne.
Doufám, že přežijete i naturalistycký slovník, který povídka obsahuje a taky spoustu otázek. Ale vše se postupně vysvětlí.
Tak držte našemu hrdinovi Timovi palce, ať najde informace o svém kamarádovi.
Poděkujme i Blangele, která povídku pro mě betuje a její rychlou opravdu a těšme se na další díly.