Květen 2013

Náměty na povídky

31. května 2013 v 13:38 | Dahaka |  Z mé dílny
Tak a jak jsem již slíbila na FB tak činím. Rozhodla jsem se k hodně netradičnímu kroku. Zveřejnit několik mých námětů, které jsou už poměrně dost zpracované a promyšlené, aby si čtenáři sami mohli určit, jaký námět se jim zamlouvá. Bude jich 7. Ano šťastné to číslo. Každý námět na povídku je úplně jiný, takže výběr tu je od historických věcí, po fantasy, sci-fi i Japonské prostředí či real slash.
Je jen na vás, který námět vás zaujme a kterému dáte svůj hlas.
Nyní si sami můžete určit, na jakou povídku máte ode mě chuť. Proto dvě povídky s nejvíce počtem hlasů zkusím opravdu sepsat. Neslibuji že se to stoprocentně povede, ale aspoň jedna by mohla a já se budu snažit.

Dělám to také proto, abych znala vaše chuťové čtenářské buňky. Abych do budoucna věděla, které příběhy by vás mohli zaujmout a budete ho číst i komentovat. Navíc tak můžete poprvé plně nahlédnout pod pokličku mé fantazie.

Jinak chci říct, že jsou to jen náměty, takže nečekejte žádná jména ani většinou věk či pojmenování měst či prostředí. To já všechno řeším až při konečném psaní. Je to jen mírný nástin příběhu a postav.

V anketě pod článkem však máte ještě možnost pro Jinou povídku.
Pokud vás nezaujme ani jeden námět, v kolonce Jiná povídka se skrývají pokračování několika již dokončených povídek, na které také pomýšlím.
Je to Černý obsidián a příběh Diamantu, Trojí krev a příběh souznění vlkodlaka a upíra.
Takže pokud chcete pokračování jedné z povídek, hlasujte pro možnost číslo 8.


Hlasování bude spuštěno od 31.5 - do hm…řekněme 27.6.
To je poměrně dost dlouhý časový úsek. Takže hlasujte, pokud chcete abych sepsala nějaký z těchto námětů. Pza = poznámka autora

Díl osmnáctý

31. května 2013 v 12:17 | Dahaka |  Angel Gate: Kamiel
Tak a je to tu. Velmi ale velmi neutěšený konec, se kterým jsem si týden lámala hlavu a ani přes to jsem nedokázala vymyslet nic lepšího. Proto mě to hodně mrzí. Nejradši bych tuhle kapitolu ani nezveřejňovala, ale myslím, že musím za touto povídkou udělat takovou menší pomyslnou tečku.
Tímhle druhá povídka z andělské trilogie Angel Gate s podnázvem Kamiel končí.
Proč ale končí tak hloupě je na snadě. Jelikož by na tento konec měl navazovat hned prolog třetí a poslední andělské povídky, tentokrát pojednávajícím o Anaelovi... kdo to je se dozvíte v kapitole pod perexem. Ano, třetí povídka by měla navazovat tam, kde druhá končila, a proto tak nevýrazná konec.

Popravdě se zatím do povídky o Anaelovi moc nehrnu, takže ji odkládám na někdy později, či na neurčito, jelikož musím námět pořádně promyslet. Navíc myslím, že jsme všichni už přehlceni anděli a démony a chce to zase něco nového.


Varování, i dnes je kapitola bez betareaderu!!!!

Kapitola III

24. května 2013 v 11:54 | Dahaka |  Agneau
Jak už jsem vás informovala na FB stránce Truhlice, má múza a beta v jednom Luki je nyní na mateřské dovolené a tak další kapitoly povídek budou bez bety. Proto se u každé kapitoly objeví varování a budete to muset vydržet. Omlouvám se všem, kteří nesnášejí gramatické chyby v textu a vzkazuji vám, raději mě nečtěte, než abyste se museli rozčilovat a neužili si četbu.
Nejspíše nebudu hledat na záskok betu, protože s Luki si tak skvěle rozumíme, je pro mě spolupráce s někým jiným složitá.


Varování: Kapitola je bez betareadru

Ale hlavní je, že Luki i její malý Piškotek jsou v pořádku (a já mám nejmladšího čtenáře) a posílám ji obrovské pozdravy do porodnice, tak jako velkou gratulaci.

V dnešní kapitole Agneau se dozvíme, jak to vše bylo v minulosti s Marcosem a co ho vedlo k jeho zradě. Jak se zdá nic není tak, jak to vypadalo.

Kapitola 09

21. května 2013 v 17:55 | Dahaka |  "Risky"
Tak přeci jen jsem se dostala ke psaní. Měsíc květem mám takový strašně rozlítaný, letos obzvlášť. Takže udělat si chvíli na psaní, či vůbec sílu je to těžké. Ale snad to tímto týdnem bude končit.
Pro dnešek mám pro vás Riskyho. Minulou kapitolu jsem utnula docela ve špatném bodu, ale dnes to nebude o nic lepší. Zatím se nedozvíte proč Risky zabil Edgarova otce, na to je ještě čas a chci vás chvíli napínat. Rozhodně by to mělo být velké překvapení, takže budete muset být ještě trpělivý.
Užijte si proto tuto kapitolku.

Kapitola II

10. května 2013 v 6:20 | Dahaka |  Agneau
Tak nakonec se to přeci jen stihlo a já vám dnes přináším ještě před svým odjezdem další kapitolu Delfíní jednorázovky.
Stále je to takové nemastné neslané, ale slibuju že příští díl úž půjde do tuhého.

Náš Agneau, neboli Zachary je postaven před hotovou věc. Bude muset přijmout pomocnou ruku od muže, který ho zradil. Jak se s tím popere? A opravdu to bylo tak jak si Zachary myslí?

Díl sedmnáctý

6. května 2013 v 14:34 | Dahaka |  Angel Gate: Kamiel
A pokračujeme v publikování povídek. Jak se zdá v mém noťasu žije nějaká múza, protož mi psaní jde skvěle od prstů. Snad se mi podaří plodit takhle i nadále. Ale jelikož v Pátek 10.5 odjíždím a víkendy si užiju v duchu přátel a anime, nehledejte mě, nenajdete mě ( no možná na Animefestu mě najdete) a tak se psaní trochu zdrží. Snad do té doby stihnu napsat ještě delfíní druhou kapitolu.
Ale teď už Kamiel a Jonas konečně vypátrají démony. Povede se jim je zastavit dřív než bude vyvolán démon třetí kategorie?

Ilustrace od DakotyM_S - Risky a Edgar

4. května 2013 v 20:02 | Dahaka |  "Risky"
Dlouho se mi u této povídky množí komentáře o tom, že nevíte jak si Riskyho představit. Jak vypadá takový démon? Každý asi máme tu svou představu. Pokud nechcete, aby ta vaše byla ovlivněna, nerozbalujte článek.
Já si ho vždy představovala jako takového českého čerta, ovšem bez chlupů, bez kopyt. Také jsem si ho představovala snědého a mohutnějšího, než je Edgar. Rozhodně černovlasého, s krátkými vlasy a malými růžky.

Pro ty, co ale žádnou představu nemají, nebo se chtějí podívat na novou úžasnou ilustraci od mého ilustrátora DakotyM_S je rozbalení článku povinností. Ano, naleznete zde totiž obrázek našich dvou hrdinů, Riskyho a Edgara ve vodní lázni. Pamatujete si ještě na tu scénu, kde se spolu hlavní hrdinové koupali? Trochu nostalgické, viďte?

Od
DakotyM_S to prý není poslední ilustrace k této povídce a brzy se můžeme těšit na další. Tak co myslíte, splňuje obrázek mou představu? A splňuje i vaší?

Kapitola 08

3. května 2013 v 10:25 | Dahaka |  "Risky"
Po menší odstávce se zas vracím a zahltím vás povídkami. Ještě si stále zvykám na nový noťas, na kterém se mi ale píše skvěle a také na nowé wordy. Bude to tedy ještě zábavné.

Dnes vám přináším hodně zvláštní kapitolu a klidně ji šoupnu označení 18+, tentokrát ne kvůli sexu, ale spíše kvůli násilí, krvi a smrti jedné z postav. Jak jsem se již prořekla, naše dva hrdiny něco rozdělí a opravdu to nebude Edgarova škola ale.... přečtěte si.

Nevhodné pro kardiaky, nemile useknutý konec, který vás nechá napnuté jak kšandy.