Duben 2013

Kapitola I

27. dubna 2013 v 13:14 | Dahaka |  Agneau
A je to tady, nová jednorázová povídka, která byla sepsána na výherní zvíře v minulé soutěži o zvířátko do yaoi povídky.
Vítěz již je znám, takže celá tahle povídka je jen a jen pro Bellu s velkým díky za úžasnou inspiraci jejím zvířetem.

Ano povídka bude pojednávat o delfínech, přesněji o delfínech skákavých (Tursiops truncatus). Jelikož však nejsem vystudovaná mořská bioložka, ani jsem z biologie či zoologie nematurovala, nejsem vystudovaný odborník, povídku berte spíše jako fikci.
Potřebné informace jsem se snažila k povídce dohledávat, tak snad to nebude zase tolik špatně. Pokud tam však najdete nějaké nepřesnosti, prosím za prominutí.

Takže Bello, pro tebe je tato povídka s názvem Agneau.... co název znamená ví možná ti, kteří ovládají Francoužštinu. Ti co ji neovládají se to dozví až na konci kapitoly. Do povídky se nám tedy mírně vkradlo ještě jedno zvířátko, kromě delfína....

Výherce soutěže je znám!

27. dubna 2013 v 13:00 | Dahaka
Tak mí drazí poddaní a čtenáři, jistě víte, že jsem před pár dny ukončila soutěž o zvířátko do yaoi povídky. Dnes se konečně dozvíte výherce a dokonce si budete moci přečíst již první kapitolu, této nové jednorázovky. Těšíte se?

Pár mých přátel, kteří rádi mé povídky čtou se dokonce snažilo hádat, jaképak zvíře soutěž vyhrálo. Nutno podotknout, že to neuhádl nikdo a to jsem toto zvířátko považovala za hodně profláknutou romantiku.

Mrzí mě jen že někteří soutěžící nepochopili pravidla soutěže a článek si nejdříve nepřečetli, než napsali zvíře. Samozřejmě byla ze soutěže vyřazena všechna neexistující, bájná či fantasy zvířata (takže žádný fénix, ani jednorožec, ani pegas či drak opravdu neexistují, tudíž byl váš komentář s takovým zvířetem diskvalifikován.). Také mnozí nepochopili, že každý mohl poskytnout do soutěže jen jedno zvíře, (ne tři a Dahako vyber si). V takovém případě bylo započítáváno jen to úplně první zvíře v komentáři.
Tady je soupis uznaných soutěžních zvířat z vašich komentářů:

Lenochod, ptakopysk, činčila, panda, pes, had, krokodýl, puma, veverička, lemur, šnek, somár, netopýr, černý panter, koník, vydra, jelen, karakal, surikata, potkan, papoušek, býk, kiwi, korytnačka, medvěd, rys, dugong, vlk, havran, kolibřík, vrána, hyena, klíště, beruška, gekon, rosnička, tygr, kobra, chobotnice, křeček, žirafa, srnka, leopard, ježko, zakrslý králík.

To byly prosím všechny uznané soutěžní zvířátka. Pokud jste do komentáře napsali zvířátko, které už před vámi někdo jmenoval, váš komentář nebyl započítán.

Musím uznat, že mě překvapila vaše místy dost šílená fantazie a já si říkala, "no tohle nedám, na taková zvířata se nedá nic vymyslet". Hodně mě pobavilo klíště nebo beruška, to jsem se vážně smála. Zajímavé perverzní myšlenky spustili všechny kočkovité šelmy (ano jsem kočkomil) ale žádná nevyhrála...divné viďte?
No dobrá, už to nebudu protahovat. Kdo se v tomto součtu nenašel? Hned vám to prozradím.

Byla to BELLA, která jako první poslala do soutěže ... Delfína. Ano a právě díky tomuto soutěžnímu zvířátku mě okamžitě napadla povídka, ve které delfín - delfíni budou figurovat a hrát důležitou roli. Takže vítězné zvířátko je delfín a právě Belle bude věnována celá tato jednorázovka, tak doufám, že se ji bude líbit a neudělám ji a jejímu delfínovi ostudu.

Ukončení soutěže o zvířecího hrdinu do yaoi povídky

24. dubna 2013 v 12:56 | Dahaka |  Truhlice
Tak a jelikož už máme 24.4 na účast v soutěži o nejlepšího zvířecího hrdinu do povídky jste měli deset dní, je na čase to ukončit.

Takže tímto oficiálně soutěž ukončuji!


Díl šestnáctý

19. dubna 2013 v 13:47 | Dahaka |  Angel Gate: Kamiel
A aby jste neřekli že vás zahlcuji jen soutěžemi, změnami blogu a ilustracemi k povídkám, mám tu další střípek příběhu jednoho anděla.
Ano, takhle kapitolka se psala krásně, takže jsem veskrze spokojená. A snad se brzy pustím i do Riskyho.

Pokud jde o soutěž o zvířecího hrdinu, stále běží. Čas je do 24.4. Už teď se ale sešel rekordní počet vašich nápadů a komentářů.

Ale teď už ke Kamielovi, podaří se jim s Jonasem najít nějaké stopy, které by je přivedli k démonům?

Florian a Dany od DakotyM_S

19. dubna 2013 v 13:38 | Dahaka |  Bratříček
A pokračujeme dál s představením další krásné práce od mého nadaného ilustrátora, kterého vám nepučím a nepučím, heč!
Tentokrát to budou hrdinové jedné z vašich nejoblíbenějších povídek vůbec, a to..... chvilka napětí.... Ano Bratříček. Povídka kterou mají nejen čtenáři velmi rádi a já taktéž si přece zaslouží ilustraci nebo ne? Vím že každý z vás si hrdiny nejspíše představuje po svém, ale musím uznat že DakotyM_S odvádí skvělou práci aby vystihl tu mou představu o hrdinech.

Kdo si ještě pamatuje chudáka studenta medicíny Floriana, kterému se do rodiny nasáčkuje nová bratříček? Kdo si pamatuje Uke zrůdičku Danyho? Myslím že na jejich vzájemné škádlení a trable s láskou se nedá jen tak zapomenout. I mě po těch letech vykouzlí úsměv na tváři a říkám jsi, vážně jsem to napsala? Vždyť je to geniální.
No ale teď už k obrázku....

Florian a drzá uke zrůdička Dany
Ilustrace k Povídce od DakotyM_S

18. dubna 2013 v 14:51 | Dahaka |  Galerie
Před pár týdny, nebo už to jsou měsíce? No před tou dobou jsem se tak hezky chlubila, že se jeden moc hodný človíček rozhodl jen tak, z vlastní vůle, že se stane mým ilustrátorem. A já nadšeně souhlasila, po prohlédnutí si jeho prací. Čekala jsem něco hezkého, snadného... něco při čem se pousměju a řeknu si ano, tohle se k povídce hodí.
Jelikož já kreslit vůbec neumím, už od školky s tím bojuju, tak obdivuju všechny, kdo tohle dokáží a nejsem asi zrovna objektivní kritik. Přesto si myslím, že to co uvidíte pod perexem je.... opravdu úžasné.

Kdo z vás si ještě pamatuje povídku Mořský vánek? Jedna hodně stará povídka, která si brala na paškál pohádkový motiv Malá mořská víla. Kdo tuto povídku četl? Kdo ji měl rád? Psal se rok 2009, bylo léto.... a já stvořila těchto 25 kapitol o velké lásce a překonání dvou naprosto rozdílných světů.
Já ji příliš za nějaké mé zapamatovatelné dílo nepovažuji, přesto ji mám ráda. A jak se zdá, i můj ilustrátor v ní našel zalíbení. Jeho dva obrázky k povídce Mořská vánek jsou naprosto fenomenální. Koukám na ně již druhý den a opravdu bych nečekala, že to bude tak moc dobré. Jsem nesmírně ráda, že se tato spolupráce podařila a doufám, že bude i nadále pokračovat a brzy na truhlici potkáte další ilustrace od nadaného DakotyM_S.

Ve chvílích smutku a bolesti jsou jako krásné pohlazení na duši.

Chcete mě?....Poznat osobně?

17. dubna 2013 v 15:17 | Dahaka |  Něco o mně
Tak už nám zbývá jen necelý měsíc, do té velké otaku záležitosti, takže je čas to napsat i sem, kdyby náhodou někdo měl zájem.... o mě? To zní hloupě.
Jen jsem chtěla všem mým čtenářům oznámit, že od 10-12.5.2013 budu k potkání v Brně, na známém Animefestu. A je to opravdu velmi ojedinělá příležitost, jak se se mnou můžete opravdu potkat osobně. Tak jako každý rok. Loni už téhle nabídky na bližší setkání využila jedna slečna, která si dokonce vyprosila i fotku se svou oblíbenou autorkou. Předloni mě zase nějaké slečny pomlouvaly v šalině (ano, ten sob s rolničkama jsem byla já). Takže i letos vám všem nabízím osobní setkání, v rámci tohoto festivalu.

Kdopak z vás vůbec na Animefest pojede? (napište do komentářů). Poprvé nebo už jste známý harcovník tohoto otaku festivalu? Pokud pojedete poprvé, či byste se rádi jen připojili k někomu, aby jste si užili více legrace, klidně můžete ke mě. Ono ve skupince je vždy zábava větší.
Slibuji vám mega zábavu, chorou mysl a yaoi dvojsmysly nejen mě - Dahaky, ale také mého gay kamaráda a leštitele bambusu Shinigamiho, se kterým tvoříme děsivě úchylnou dvojku. Také mohu slíbit něco jako průvodcovské schopnosti, doručení z vlakového nebo autobusového nádraží na Brněnské výstaviště a zase zpět, pro ty přespolní, či ty, co pojedou prvně. Mohu být i váš průvodce po Animefestu, nebo po Brně, jelikož už to bude můj šestý ročník, historek a zkušeností již mám mnoho.
Nabízím i společné obědy, nebo posezení v kávarně, či pozvání na zmrzlinu či večerní pivko (pro zletilé) a pařbu v gay klubu (jak pro pány tak dámy - také pro 18+ jedince) v pátek nebo v sobotu večer.


Pohlaví ani váš věk není důležitý, i když pokud jste mladá hezká slečna 16-20, připravte se na to, že vás můžu a možná i budu nabalovat, či vám dělat neslušné návrhy. Ale jen v mezích slušnosti.Smějící se Pokud jste sličný mladík, návrhy vám zase bude dělat Shinigami.
Naše skupinka je věkově však mírně postaršího data vydání, mě je 26 let a kamarádům 18 už také bylo. Nijak však nebudeme šikanovat ani mladší jedince.
Pokud tedy toužíte poznat nejen mě, ale i další partu zarytých yaoistů a yaoistek, se kterými se opravdu nudit nebudete, stačí mi napsat do komentářů, nebo na email Dahaka9@seznam.cz, nebo se se mnou spojit přes FB.

Poznávací znamení, tak jako každý rok, velmi hlasité rolničky na červeném náramku (Rolničky odpuzují zlé duchy). Tak mě rozhodně poznáte. I když nás dva s Shinim nejde nikdy přehlédnout!

Taktéž kdyby někdo chtěl autogram.... pokud jste hezká slečna tak je to zadarmo a komkoliv si budete přát. Kamkoliv! Jsem ochotná a svolná, a to klidně i k nějaké debatě o yaoi, slashi, a psaní celkově a tato nabídka se nespecifikuje jen na oblast Brněnského výstaviště a Animefestu, ale na celé Brno. Můžete mě třeba pozvat na čaj do nějaké čajovny či na pivečko do hospůdky. Ráda potkávám nové lidičky se stejnou úchylkou. Samozřejmě vítány jsou i všechny yuristky, i všichni ostatní milovníci anime.

Pokud je někdo stydlivý si se mnou domluvit takové milé rande, či se bojí že hlavy koušu, letos by mě mohli někteří potkat i jako přednášející a po přednášce si mě třeba odchytit a zmlátit mě. (Pokud se mi povede a mou přednášku o Yuri programoví vedoucí Animefestu přijmou a já ji tam nějak odblekotám).

Takže otázka zní...

Chcete mě? .... Poznat osobně?


Kapitola 07

15. dubna 2013 v 10:50 | Dahaka |  "Risky"
Tak a aby jste neřekli, že na vás s povídkami zapomínám tak dnes si dáme zase démonka Riskyho.
Jaká bude jejich první noc? A opravdu Edgar odjede? Jak to celé příjme Risky?

Jak vidno nové záhlaví se vám tak jako mě líbí a to mě těší. Nějakou dobu (cca pár let) se tu zdrží, takže si zvykejte na nový kabát. Pokud jde o soutěž o zvířecího hrdinu do yaoi povídky, překvapuje mě vaše fantazie. Neděláte mi to zrovna lehké. Ale soutěž stále pokračuje. I tak jsem velmi ráda za takovou velkou účast.

Ale zpět k povídce. Za tuhle kapitolu poděkujte převážně mé bětě Luki, která ji stihla opravit v rekordním čase. A tady už je...

Nová soutěž - Zvířecí hrdina do yaoi povídky

13. dubna 2013 v 11:30 | Dahaka |  Truhlice
A pokračujeme dále s novinkami. Na další kapitole Riskyho se nadále pracuje, ale bude to chvíli trvat, tak mějte prosím trpělivost. Ale dnes si dáme opět jednu soutěž!
Pamatujete si ještě na soutěž o nejinspirativnější povolání do yaoi povídky? Tato soutěž se rozhodně povedla. Nejen že prokázala, jak plní skvělé fantazie a inspirace vy všichni jste a kterou jste mi díky této soutěži předali, navíc z takové inspirace vznikla i skvělá povídka Fénix. Pro mě to byl také nečekaný úspěch, protože to trochu rozvinulo mou fantazii a musela jsem vymyslet něco s jasným zadáním. To bylo hodně zvláštní, ale velmi zábavné.
A tak jsem se rozhodla po úspěchu tuto soutěž zopakovat, tentokrát však s malou obměnou. Již se nebude vybírat nějaké originální povolání ale.... ZVÍŘE !