Leden 2013

Díl dvanáctý

30. ledna 2013 v 9:16 | Dahaka |  Angel Gate: Kamiel
A máme tu i další kapitolku anděla Kamiela a našeho zvědavého novináře Jonase, který taky musí ty své ruce strčit všude. Jak se ale zdá, objevil tajnou zbraň proti andělovi. Jeho nejcitlivější místo, jehož stimulací se pak dějí divy.
Kapitolka má označení 18+.

Novinky do nového roku

24. ledna 2013 v 9:38 | Dahaka |  Truhlice
Do nového roku bych i na Truhlici chtěla několik věcí změnit, jen nevím zda se do toho mám opravdu pouštět, protože je to tak trochu běh na dlouhou trať a má lenost mě dost omezuje. Ale přes to, mám zrovna v tomhle období čas a chuť věci měnit k obrazu svému.
Ano, tento blog původně vznikl jen pro povídky. Pro mé yaoi výtvory různých žánrů.
Ale zařadila jsem na blog i jiné věci týkající se yaoi. Pár věcí, které jsem v tom širém internetu potkala. Bohužel o většinu jsem se s vámi nepodělila a to málo co se na blogu vyskytuje v rozcestníku Yaoi a shounen-ai je staré jako metuzalém.
Takže jsem se rozhodla o velkou opravdu převážně tohoto rozcestníku. Nelekejte se tedy, když se na Truhlici místo kapitol povídek objeví něco jiného.

Pokud člověk už chce vést svůj blog nějakou delší dobu, (Truhlice tu již je přes čtyři roky)... měl by svůj blog aktualizovat. Co to znamená pro mě a pro vás? Co se urodilo v choré mysli Dahaky?

Chystám naprosté přepracování recenzí na yaoi a shounen-ai, které se nachází ve stejnojmeném rozcestníku. Chystám přepracování ( = znovu napsání) recenzí i na yaoi mangy a připojím k tomu i nové recenze na mé oblíbené yaoi mangy či anime, které jsem četla. Jelikož tento rozcestník o Yaoi a shounen-ai vznikl před čtyřmi lety, kdy jsem ještě neměla tolik možností číst či shlédnout yaoi v češtině, jsou mé recenze nepřesné a hloupé. Teď ty možnosti jsou a je škoda jich nevyužít.
Některé recenze budou jen upraveny, jiné celé přepsány.

Tento krok je myslím si pro tento blog nutný, i když je to jen povídkový blog, můj yaoi život se neomezuje jen na povídky. Takže mějte trpělivost s Truhlicí příštích pár dní.
Tyto změny neznamenají omezení publikace nových kapitol povídek!

Fénix 04

22. ledna 2013 v 10:21 | Dahaka |  Fénix
Jak vidíte snažím se kapitoly jednotlivých povídek tak nějak střídat, aby si každý přišel na své. A jelikož už tu dlouho nebyl Fénix a všichni jste se těšili, tak vám ho sem dneska dávám.
Plánuju nanejvýš ještě dvě kapitoly, abychom se vešli do šesti a byla z toho další povedená jednorázovka. Nerada bych ten příběh dále protahovala a pitvala.

Co nás čeká v dnesšním díle? Oliver má rande s Mathiasem. Na takové jen tak nezapomene. Ale v tarérově náručí na něco poměrně podstatného... Oliver se rozhodne pro další rebelii proti otci i své rodině. Ale jaké to bude mít následky?

Kapitola 03

15. ledna 2013 v 11:17 | Dahaka |  "Risky"
Ne přátele, nezapomněla jsem ani na Riskyho, mou novou oblíbenou povídku. Jen se na chvíli odmlčel. Dnešní kapitolka bude taková spojovací, ukáže nám postupné vyvíjení vztahu obou hrdinů. Zatím ale nic milostného nečekejte, to snad příště. V dnešní kapitole je spíše jasně viditelný Edgarův postup ve vztahu k malému démonkovi. Od dětské nenávisti, žárlivosti a soupeření, po přátelství.

Díl jedenáctý

13. ledna 2013 v 10:52 | Dahaka |  Angel Gate: Kamiel
Popravdě se začínám trochu děsit, kolik povídek s mi takhle najednou sešlo rozepsaných. Nikdy dřív jsem jich tolik neměla. Takže doufám že nikoho neochuzuju a snažím se psát tak nějak vždycky něco, aby si všichni čtenáři přišli na své. Bohužel to někdy nejde. Někdy je inspirace k jedné povídce, zatímco druhá leží ladem.
To je přesně děsivý případ povídky o Kamielovi, která se tu naposled objevila koncem listopadu. Na dlouhou dobu jsem se totiž zasekla v příběhu a po Prologu už nevěděla jak vhodně navázat. Ale myslím že se mi to vcelku podařilo a tak vám dnes přináším novou kapitolu s dobrodružstvím padlého anděla Kamiela a novináře Jonase. Dnes se oba vydávají na záchrannou misi.

Cyklus elfů

9. ledna 2013 v 21:16 | Dahaka |  Cyklus elfů
Reve-nskar = 16 kapitol. Povídka dokončena! Fantasy slash s tématem elfů.
Velitel stráží elfského Stříbrného města jménem Levander se snaží zachránit přeživší elfy z vesnice Javorových listů, kterou napadli skřeti. Rozhodne se pro velmi nebezpečný krok a to zkrátit si cestu do bezpečí přes prokletý les jménem Reve-nskar. Se svým společníkem a učitelem a také se svým bratrem vyrazí vstříc neznámé hrozbě v lese. Potkávají zde rasu temných elfů, kterou znají jen z dětských povídaček a také prince temných elfů Erona. Jak se zdá Levander a Eron se však již z minulosti znají. Skřetí armáda se rychle srocuje a je čas odložit zlobu a zášť mezi dvěma rasami elfů stranou a spojit se proti skřetům. Povede se Levanderovi a Eronovi mezi tím vším najít cestu k sobě?
http://truhlicepokladu.blog.cz/rubrika/reve-nskar


Stříbrné město = 06 kapitol. Povídka dokončena! Fantasy slash s tématem elfů.
Plynulé pokračování původní povídky, tentokrát se však příběh zaměřuje na krále Stříbrného města Tanise a jeho osudovou lásku k horskému mágovi Faileonovi. V tomto pokračování dále vystupují i postavy z původní povídky.
Potkali se na bitevním poli, smočeném skřetí krví. Potkali se a jeden druhému zachránili život v boji proti temné magii. Možná to bylo osudové setkání. Král Tanis však od toho dne nemá klidné sny a stále myslí na horského mága. Povede se mu přemoci jeho tvrdohlavou povahu a sdělit mu své city? A budou vůbec opětovány?
http://truhlicepokladu.blog.cz/rubrika/stribrne-mesto


Kapitola první - Faileonův vzdor

9. ledna 2013 v 10:38 | Dahaka |  Stříbrné město
Nečekaně vám dnes přináším něco, co jsem slibovala ještě před Vánoci. Ano, námět jsem měla hotový, ale nějak se mi do toho moc nechtělo. Múza však zavelela a tak jsem konečně načala slibované pokračování elfů z povídky Reve-nskar. Bude to spíše jednorázovka, pojednávající o vztahu dvou vedlejších hrdinů. Krále Stříbrného města Tanise a horského mága Faileona. Bude spadat pod původní povídku, jen mít jiný název.
Doufám, že se vám povídka bude líbit, protože má stejně dobrý potencionál jako Reve-nskar.

Tuhle první kapitolku chci věnovat dvěma lidem. Za prvé Luki, aby se nám brzo uzdravila a bacily ji netrápily. Vím, že jsi elfíky měla ráda a Faileona jsi vlastně vymyslela ty a dala mi podnět k této povídce.
A také tato kapitola bude pro Hiroko, která si to prostě jen zaslouží a které jsem to slíbila, hold tě mám ráda Hiro. Doufám, že se ji bude král Tanis a Faileon líbit.

V dnešním díle si užijeme královi intriky a Faileonův vzdor.

Fénix 03

7. ledna 2013 v 10:22 | Dahaka |  Fénix
Popravdě jsem moc ráda že se vám povídka o tatérovi líbila. Potěšilo mě to, protože ji mám taky hodně ráda a jen se modlím, abych ji neskazila, tak mi držte palce. Těšili jste se na další pokračování, bohužel není tak skvělé jako předchozí dvě kapitoly, ale věřte že bude lépe.
Povídka byla zařazena i do jednorázovek, to znamená že může mít jen do šesti kapitol (tak to mám nastavené u všech jednorázovek) a myslím že to se mi tentokrát povede. Takže si užijte četbu a Oliverovo první NE a ten opojný pocit z vlastní změny.