Prosinec 2012

Fenix 02

24. prosince 2012 v 19:11 | Dahaka |  Fénix
A je tu druhá kapitola téhle tatérské jednorázovky. Příběh je docela slušný a nejspíš by vystačil na další čtyři kapitoly (víc jak šest kapitol jednorázovce nedávám). Ale záleží jen na vás jak vás příběh a hlavní hrdinové zaujali.

Myslím že povolání tatéra je do yaoi vcelku vhodné, přesto neznám jedinou povídku kde by se vyskytovalo, možná proto mě to tak lákalo, napsat něco nového, neokoukaného. Povedlo se mi to?
To musíte posoudit sami.

Pro vás všechny Veselé vánoce, užijte si tyto svátky klidu a míru, užívejte si pohodu ať už prázdniny ze školy, nebo pracovní volno. I když je to den jako každý jiný, je jen na vás jak jsi ho uděláte výjimečný. Tudíž... pěknou četbu.

Fénix 01

24. prosince 2012 v 16:07 | Dahaka |  Fénix
Jistě si pamatujete na tu soutěž "Povídka na povolání". Nápad to byl výborný. Bohužel díky velkému pracovnímu vytížení a úmrtí v rodině jsem nebyla schopná toho napsat více. Musím však říci, že tato soutěž splnila mé očekávání a jedno povolání mě naprosto zaujalo. Okamžitě se mi vybavil námět na povídku, hlavní hrdinové i jejich sblížení. A to přesně jsem od vašich návrhů povolání očekávala. Bohužel mě takto nakoplo jen jedno ze soutěžních povolání a na to jsem už hned po vyhlášení napsala povídku. Je to taková jednorázovka a musím říci, že se mi velmi povedla, jsem na ni hrdá. Tak doufám že se vám bude líbit. Je jen na vás jestli bude chtít její další pokračování. Pod druhou kapitolou bude anketa, tam si to odhlasujete.

A které že to povolání vyhrálo? Vítězkou, které patří můj velký obdiv a také tato skvělá povídka se stala:

Lulu a její Tatér


Tímto ji chci poblahopřát za to, jak mě skvěle inspirovala. Takže Lulu, tohle je dárek jen a jen pro tebe, snad se ti bude líbit.

PS: Na druhém místě se umístila Leesil a její Vietnamský obchodník, který mě taky zaujal, ale už jsem ho nestihla napsat, do budoucna však chystám. Na třetím místě se umístil Sniper od Clowers, na kterého už námět dokonce mám napsaný, ale k povídce jsem se neprokousala.
Mrzí mě že jsem nestihla i zbylé dvě povídky, ale co se dá dělat, snad resty někdy dopíšu.

Ale tady už je ten hlavní dárek dnešního Štědrého večera. Užijte si četbu, má to dvě kapitoly, druhou vám sem hodím ještě večer.

Kapitola 02

24. prosince 2012 v 11:46 | Dahaka |  "Risky"
Tak a mám tu pro vás další dárek. Tentokrát druhou kapitolu našeho malého démonka....

Je to psané na rychlo dnes ráno, takže to dnes bude i bez bety. Čtení je tudíž na vlastní nebezpečí. Na Kamiela si počkáte, až s ním trochu hnu.

Chtěla jsem vám druhou kapitolu dát ke Štedrému dnu, tak nějak má vánoční atmosféru, tak se to i hodí. Snad se vám další kapitolka bude líbit.

Dnes vás bude čekat ještě jeden dárek, soutěžní povídka Povolání.

Marcelko od Hiroko

23. prosince 2012 v 18:03 | Hiroko |  Lázeňská romance
Tak a druhý předvánoční dárek je opět od někoho jiného než ode mě. Vzpomínáte si ještě na mou podařenou a oblíbenou povídku Lázeňská romance? Myslím, že jsme ji měli všichni rádi. A v několika dílech se nám tam objevil i chlapec vedlejší, ale nemálo nadělal potíží. Mluvím o Marcelkovi. Jistě si ho také pamatujete.
Pamatovala si ho i Hiroko, má snad nejvěrnější čtenářka, která je se mnou od prvních počátků mého yaoi psaní. A jelikož se ji ta postava líbila, rozhodla se mu stvořit také jednu jedorázovku, kterou mi zaslala před pár dny. Už po jejím prvním přečtení jsem se rozhodla ji publikovat jako vánoční dárek i když to Hiroko neví.
Takže Hiruško, moc se omlouvám za tenhle avizovaný podraz, ale já o to čtenáře nemohla ochudit, snad to chápeš a neumlátíš mě něčím. S tímhle je třeba se pochlubit.

I tobě chci poděkovat za ty roky! Ano už to bude asi pět let? Zdá se to jako věčnost viď? Jsem ráda, že jsi se mnou zůstala, že jsi má kamarádka a že ráda čteš mé povídky i po těch letech. Vážím si tě jako člověka a zbila bych všechny, kteří ti ubližují.
Strašně moc děkuju i za tenhle dárek. Skvěle jsi se držela mých postav a charakterů, což se mi nesmírně líbí. A pokud by na mé povídky měl psát někdo fanfikci, jsi to právě ty!
I tobě přeju krásné Vánoce, ať pod stromkem najdeš klid a pohodu a nějaké to štěstí. Ať si je prostě užiješ a zapomeneš na všechno ostatní. Protože to je to důležitější než kdejaký dárek. My dospělí "chlapi" to už víme ne?

Takže tady je povídka od mojí Hiroko o Marcelkovi. Užijte si četbu, dnes bude poslední.

Andělské vzpomínání od Luki

23. prosince 2012 v 10:05 | Luki |  Angel Gate: Samael
,Dlouhých několik dnů se na Truhlici nic neobjevilo. Bylo to zapříčiněno mou prací, která mě poslední předvánoční týden hodně válcovala a pak už nebyla energie na psaní. Ale nebojte, o vánoční dárky vás neochudím.
Ten první bude takové překvapení. Kdo si ještě vzpomíná na povídku Angel Gate: Samael? Oba dva naši hrdinové šli tak nějak do ráje, ale má beta Luki mi položila zajímavou otázku. Jak to v takovém ráji vypadá? Jak se jim tam žije? Neuměla jsem ji na to pořádně odpovědět, sama jsem to nevěděla. A tak se Luki rozhodla zkusit vytvořit takovou malou jednorázovku o pobytu Solomona/Eframa a Samaela v ráji. Poslala mi ji už před mnoha měsíci a mě se strašně líbila. Proto jsem se rozhodla ji dnes zveřejnit, doufám že to Luki nebude vadit. Ale je to opravdu moc hezké vzpomínání na tu povídku a já bych si přála tento malý střípek nadělit i ostatním čtenářům, kteří tu povídku milovali.

A také Luki tím přeju šťastné Vánoce, strávené v poklidu v kruhu rodiny. Děkuju za tvou neskonalou trpělivost s mými povídkami a se mnou celkově. Děkuju že mé povídky máš tak ráda. Takže... Veselé Vánoce má krásná Luki a hlavně zdraví tobě i tvému malému "dárečku" protože to je to nejhlavnější. Užijte si Vánoce jak nejlépe to půjde.

A teď už ostatní díky tobě užijí první dárek vánoční.
Autorka Luki vám přináší Andělské vzpomínání.

Kapitola 18

13. prosince 2012 v 17:00 | Dahaka |  Melodie duše
Nechtěla jsem vás moc dlouho trápit. Všichni jistě chcete vědět jak to celé dopadne, že? Dnes se to konečně dozvíme.
Definitivně poslední kapitola Melodie duše je tady.

Původně jsem s tohoto námětu dost bála, měla jsem strach, že ho nedokážu dokončit. A několikrát jsem se i v ději povídky zasekla a nevěděla jak dál. Měla jsem velmi málo jasných bodů v příběhu a to byla podstatná chyba. Přesto se mi zdá, jako kdyby to byly dvě povídky, první o RIVENOVI a druhá tak nějak o Akemim a Kazuovi, to je hodně zvláštní. Překvapilo mě, že si někteří z vás tuhle povídku oblíbili. Sama ji nepovažuji za nějaký dobrý kousek, samotnou mě tolik nenadchla. Ale celou dobu jsem se snažila, aby to mělo nějakou úroveň příběhu a postavy měly své vlastní složité charaktery.
Povídka s tématem japonského pop průmyslu se mi opravdu nepodobá. Jsem však ráda, že jsem dospěla zdárnému konci, který je myslím dostačující k této povídce a zase si dokázala že zvládnu i taková témata.

No víc to asi okecávat nebudu. Strašně děkuju mé betě Luki, která odvedla na povídce skvělou práci a tak jako já i ona prožívala s hrdiny každý pocit i dobrodružství. Ale především bych tuhle kapitolu chtěla věnovat jistému člověku. Chci ji věnovat Mirušce, za její trpělivost a věrnost této povídce. Myslím že si to rozhodně zaslouží, za to jak mě při paní podporovala.
Takže Miru, tohle je pro tebe, snad budeš mít radost.

Kapitola 17

8. prosince 2012 v 18:52 | Dahaka |  Melodie duše
Jistě se všichni těšíte na zakončení Melodie, ale musím vás zklamat, dnes se ho ještě nedočkáte. Nakonec mi to do toho jednoho dílu nevešlo, takže trochu prodlužuji a napínám. Ale příště už si opravdu dáme poslední kapitolu.

Akemiho a Kazua čeká ještě jedna veliká zkouška a je jen na nich jak se k ní každý postaví. Jejich vztah přestane být tajemstvím.

Kapitola 01

6. prosince 2012 v 16:56 | Dahaka |  "Risky"
Sice jsem vám chtěla dát čas a trochu vás mučit čekáním, ale když už je to hotové, proč vás trápit? Navíc jsem to chtěla jako takový malý Mikulášský dárek. Myslím že většinu z vás námět zaujal, tak snad tahle povídka nezklame a oblíbíte si ji. A možná pak budete trpělivě čekat na další kapitolu, abyste se mohli znovu ponořit do tohoto příběhu.

Nová povídka jménem "Risky"

4. prosince 2012 v 10:17 | Dahaka |  Z mé dílny
Už několik informací na FB uniklo a tak vám přináším oznam i sem. Tenhle měsíc jak byl pro mě osobně krutý, tak byl i plodný na náměty a povídky. Už několik měsíců jsem měla v hlavě příběh, který se mi strašně líbil. Nechávala jsem ho zrát a postupně ho promýšlela s tím, že to nesmím uspěchat. A myslím že tentokrát to byla dobrá volba. Doufala jsem, že se mi povede povídku rozjet po novém roce, ale překvapivě se píše skoro sama a již dvě kapitoly jsou napsány. Navíc mi skončili Elfové a bude končit i Melodie, takže by v brzku na Truhlici zbyla jen jediná povídka. Popravdě já jsem autorka mnoha příběhů, nevystačím s jednou povídkou a brzy mě omrzí, proto vždy mám rozepsané a publikuji více povídek, to je můj nechvalně známý nešvar.
Proto jsem se nakonec rozhodla novou povídku uvést už teď před Vánoci. A myslím že se máte na co těšit. Chcete o nové povídce vědět něco více?