Duben 2012

4 Souboj cti

29. dubna 2012 v 7:54 | Dahaka |  Reve-nskar
Tak přeci jenom jsme s betou odvedli kus práce, abychom vám mohli přinést další kapitolu.
Kdo vyhraje souboj cti a bude se muset tomu druhému omluvit? Bude to silný princ temných elfů nebo zkušený velitel stráží Stříbrného města? Ať vyhraje kdokoliv, jedno už je jasné, mezi oběma to bude jiskřit.

Prolog 11

26. dubna 2012 v 18:59 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
Tak dlouho se nám Samael a jeho příběh odmlčel. Zamrzla jsem trochu na mrtvém bodu a nevěděla jak dál pokračovat. Chtělo to jen utřídit si děj pořádně v hlavě a pak už to šlo. Navíc nový způsob publikace a psaní mi opravdu vyhovuje, takže píšu hodně (také už mě v práci tak nevytěžují).
Tuhle kapitolu si vyprosila moje krásná a talentovaná beta. Takže Luki, tahle je zvláště pro tebe.

Samael dostal příležitost seznámit se s novým ochráncem Solomona Kariena. Ale lidský čas tak letí. Naštěstí se Samaelovi povede vrátit na zemi a čeká ho velká zkouška. Zvítězí láska, nebo touha chránit Solomona?

Kapitola 7

21. dubna 2012 v 11:00 | Dahaka |  Melodie duše
Akemi se konečně dopátral co RIVENA potkalo nemilého. Je jasné že v takovém prostředí by to člověk čekal. RIVEN však byl příliš dobrosrdečný a naivní. Jak se zdá přál si milovat a být milován, touha, kterou mají snad všichni lidé.
Akemiho ale čeká ještě další zkouška a to donutit Rivena napsat píseň. Času je však ukrutně málo.

3 Ztracené vzpomínky

19. dubna 2012 v 16:48 | Dahaka |  Reve-nskar
Původně jsem myslela že mi psaní této jednorázovky půjde rychleji, ale asi jsem se přepočítala. i tak pro vás mám už třetí díl, kde se dozvíte co se stalo se vzpomínkami Levandera. Jistě to nebude nijak originální.
Podaří se Levanderovi přesvědčit Erona o tom že nelže?
Děkuji betě, která se do toho vrhla s vervou. Děkuji i své mamince, která se slitovala a koupila mi tyčinky.

Změny

18. dubna 2012 v 18:00 | Dahaka |  Truhlice
Po zralé úvaze jsem se nakonec rozhodla udělat pár změn, které se určitě dotknou mnoha čtenářů.
Ale nebojte, nic tak hrozného to nebude.

První změnou bude zrušení rozpisu povídek. Vím že jste byli už navyklí na jistý týdenní rozvrh a věděli, které dny asi očekávat kterou povídku, ale bohužel mi nadále nevyhovuje psát podle rozvrhu.
Navíc podle návštěvnosti mé Truhlice jsem i zjistila, že někteří čtenáři chodí na blog úmyslně jen v ty dny, kdy čekají povídku. A jako zlá autorka jsem si řekla, tak to ne, budete ke mě chodit všichni a to klidně každý den. :D
Poslední rozvrh povídek vypadal následovně: Úterý nebo čtvrtek byli andělé Angel Gate:Samael a středa nebo neděle byly vyhrazeny Melodii duše.
Nynější systém publikace bude velmi jednoduchý. Když nějaká kapitola bude napsána a bude obetována, objeví se na Truhlici kdykoliv = kterýkoliv den od 17:00. A jelikož i když teď moje tempo publikování značně kolísá - jednou je toho víc, pak zas nic, stále publikuju myslím dostatečně rychle. Ale berte v potaz, že nejsem stroj. Na některé povídky, či pasáže nebo kapitoly musí být správná nálada a dostatek energie. A velmi často mi poslední dobou chybí oboje.
Samotnou mě to dost rozčiluje, ale budu se snažit psaní neflákat.
To je tedy první změnou zde na Truhlici.

Druhá změna je mnohem kontroverznější a rozhodně budu nahlížet i na váš názor a hlasování v anketě, kterou najdete pod článkem. Budu ráda když každý kliknete a vyjádříte, co si o případné změně myslíte.
Netýká se tak přímo Truhlice pokladů, jako spíše mého druhého povídkového blogu s yuri povídkami -Yuri Yume. Jelikož v posledních měsících na psaní yuri zvysoka kašlu, což je velká škoda a nehorázně mě to štve, jelikož mám rozepsanou dobrou novou povídku, Yuri yume stojí ladem, nezbývá mi na něj čas. A jelikož jsem člověk, který nemá rád zbytečné blogy, na které jejich majitelé nepřispívají, napadlo mě jedno řešení. Momentálně nemám chuť ani čas utáhnout tři blogy (poslední je o anime). Když mě ještě práce tak nevraždila, či za krásných časů kdy jsem měla celé dny volné jen na psaní, to nebyl problém.
Ale teď jsem došla k závěru, že by možná nebylo na škodu Yuri Yume spojit s Truhlicí. Aneb udělat na Truhlici takový Yuri rozcestník - sekci, kde budou obrázky, recenze, a také mé yuri povídky. Byl by to rozcestník s rubrikami, do kterého bych tak pravidelně nepřispívala a věřím, že ti, kterým yuri vadí tyto články prostě nerozkliknou a budou je ignorovat.
Když jsem tak sledovala ostatní povídkové blogy s yaoi, na mnoha z nich mají autorky taktéž yuri sekci, takže by to nemusel snad být problém. Přesunout vše sem, pod Truhlici pokladů. Na tomto blogu by se nic nezměnilo, jen bych měla svou tvorbu a své dvě vášně pohromadě a možná by mě to i donutilo k psaní yuri se vrátit.

Otázka však zní: Vadilo by vám kdyby se na blogu Truhlice pokladů, který dosud sloužil jen pro yaoi objevila i yuri sekce?
Názoru svých čtenářů si nesmírně vážím a ráda bych věděla zda jste pro, nebo proti. Proto prosím zahlasujte v anketě, která mi pomůže zjistit jaký názor na yuri sekci na Truhlici máte právě vy. Můžete se klidně vyjádřit i do komentářů.

2 Prokletý les

9. dubna 2012 v 18:58 | Dahaka |  Reve-nskar
A jelikož má beta nasadila turbo rychlost v opravování přináším vám nečekaně ještě druhou kapitolu nové elfské fantasy nyní. Ať si všichni to sváteční pondělí užijeme.

Podaří se kapitánovi stráží Levanderovi přesvědčit lid prokletého lesa o svém dobrém úmyslu? A co má společného s temným elfem Eronem?

1 Útěk do temnoty

9. dubna 2012 v 11:43 | Dahaka |  Reve-nskar
Slibovala jsem již malý dárek na Facebooku, slibovala jsem ho i včera, při kapitole Melodie. Zajímavé je, že se k tomu nikdo nevyjádřil. Já však nežertovala. Představuji vám Velikonoční dárek v podobě takzvané jednorázové povídky (pozor, u mě jednorázová povídka jest povídka do pěti kapitol).
Nápad přišel znenadání ve snu, kde se mi zdálo o temných elfech. A popravdě elfové jsou pro mě jako takový druhá nejoblíběnější bytost z fantasy světa, hned po upírech. A jelikož o upírech už jsem psala...je na čase zkusit i elfy., kterým jsem se dlouho vyhýbala.

Příběh je samozřejmě fantasy, ale není to fanfikce! Nehledejte v tom spojitost s Tolkienem a Pánem Prstenu či jiným autorem fantasy. Inspiraci pro tuto povídku jsem našla ve fantasy hře na konzole jménem Lineage (možná někteří znáte, možná někteří hráli), kde se temní elfové vyskutují a možná proto se mi o nich další noc zdálo.
Za necelých pár hodin jsem vymyslela tento fantasy příběh, kde se střetnou dva světy a bude tam spousta nebezpečí, dobrodružství a ani o sex nepřijdete.

Doufám že se vám má malá fantasy bude líbit, toto je první kapitola, kolik jich povídka bude mít? No, doufám že se vejdu do pěti. A budete ji potkávat celý tento týden, pokud psaní půjde dobře. (To neznamená že ostatní normální povídky nebudou).

Užíte si příběh starý stovky let. O jednom osudu, který se naplnil. O Elfském veliteli Levanderovi který pro záchranu nevinných riskoval a vstoupil do prokletého lesa. Narazil tam nejen na vzpomínky z minulosti, ale také na nové bytosti, temné jako noc. Možná tam narazí i na lásku, kdo ví....

Kapitola 6

8. dubna 2012 v 12:30 | Dahaka |  Melodie duše
Tak a po delší době je tu zase Melodie zpátky. Ještě budete muset přežít tuhle a nejspíš i tu druhou kapitolu, než se náš příběh pěkně rozjede.
Děkuji mé bětě za rychlou opravu, poslední dobou ji pěkně zásobuju kapitolami, takže ji všichni politujme.

Akemi konečně nachází první vodítka k RIVENOVĚ minulosti. Jak se z naivního dobrosrdečného mladíka, který miloval hudbu stal zahořklý nadutý spratek? Vedla k tomu dlouhá cesta zklamání.

VZKAZ AUTORA:
A ZÍTRA, JELIKOŽ JE SVÁTEK,
VÁM NADĚLÍM MALÝ DÁREK.
I ZAJÍČEK NESE PŘEKVAPENÍ,
S NOVOU POVÍDKOU SEZNÁMENÍ.
JEN KRÁTKÁ VĚC PSANÁ S LÁSKOU
JEN KRÁTKÁ VĚC, OPRAVOVANÁ KRÁSKOU.
ELFOVÉ PŮJDOU DO BOJE ZA SVOU ZEM,
TO ČÍST VŠICHNI PŘECI CHCEM!
TĚŠIT SE MŮŽETE, PSANÍ JDE KRÁSNĚ
LÉPE NEŽ SKLÁDÁNÍ UBOHÉ BÁSNĚ.

Díl 11

5. dubna 2012 v 20:15 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
Dnes tu pro vás mám zase další díl Samaela, tentokrát pokračujeme v ději, který jsem tak nehezky usekla. Báli jste se o Samaela? jak dopadl boj s Belialem? A co malý Efram Bei? Ale je to ještě Efram? Mnoho otázek, na které se dnes dozvíte odpovědi. Naše hrdiny čeká dlouhá cesta do neznáma.
Děkuji moc bětě 3 za její skvělou práci na této povídce a jsem nesmírně ráda, že se ji líbí. Snad brzy přibude i Melodie.