Únor 2012

Prolog 9

28. února 2012 v 17:03 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A je tu další část legendy o jednom mladém prorokovi Solomonovi Karienovi a jeho andělovi. Jak se zdá oba k sobě chovají jasné city, avšak mračna se nad nimi stahuhují rychlostí blesku. Nebesa trestají každý hřích a i na naše hrdiny čeká mnoho zlého. Jak se rozhodne archanděl Samael, když je postaven před tak důležitou volbu?

Kapitola 3

25. února 2012 v 18:18 | Dahaka |  Melodie duše
Další dílek Melodie nám konečně představí RIVENA. A věřte že v této kapitole ještě bude mírný, protože má chudáček kocovinu. Ale nelitujte ho, je to moc zlobivý chlapec. Akemi si s ním bude muset poradit. Ale je zvyklý na vše, takže o něj nemusíte mít zatím strach.
Přijme Akemi práci jako RIVENŮV manažer?

Vzdávám to - aneb Slash sraz se ruší

19. února 2012 v 11:58 | Dahaka
A mám tu pro vás další nemilý krátký oznam. Ohledně Slash festu. Ano snažila jsem se celkem dost. Zjišťovala si okolnosti, cestu, program i finanční možnosti a dospěla jsem k jasnému a ne moc hezkému rozhodnutí. Věřila jsem, že něco takového uspořádat dokážu a bude to legrace, ale bohužel, jak se zdá nejsem na to ten vhodný člověk. Moje finanční prostředky nejsou v posledních měsících v moc dobrém stavu, proto jsem sraz odložila už jednou. Situace se však u mě nezlepšila, spíše naopak ještě zhoršila. Proto vám musím oznámit, že to vzdávám. Ano, tak to je. Vzdávám pořádání srazu, jelikož si finančně nemohu dovolit jet na otočku do Prahy a platit ještě pronájem prostor v čajovně. Je mi líto, ale asi to pro mě bylo moc velké sousto.

Možná kdyby bylo místo srazu blíže, ale kdo ví. Raději to nechme být. Věřím že jednou někdo někde opravdu takový sraz uspořádá a bude to skvělé. Ráda se ho i zúčastním, pokud to pro mne bude možné. Ten náš, který se měl konat 3. března se ruší!!
Věřím že je mezi vámi spousta schopných lidiček, kteří se nějak jednotlivě či po skupinkách srazit dovedou i sami. Já se budu pokoušet v příštích měsících vydělat dostatek peněz na to, abych mohla navštívit aspoň otaku sraz v Šumperku. Na víc už mé možnosti nedosahují.

Lituji toho, že jsem vám dávala tolik naděje a omlouvám se moc těm, kteří se na to těšili. Tím moje veškerá snaha týkající se Slash srazu končí, zmizí i jeho rubrika. Jak se zdá, v posledních měsících se mi vážně vůbec nic nedaří.
Pokud jste se těšili na to mě poznat osobně, tak příležitost tu rozhodně do konce roku bude. Budu se vyskytovat na Animefestu, takže kdo mě bude chtít najít a zbít mě, má možnost.
Do té doby .... nezanevřete na mé povídky

Povídka zastavena

17. února 2012 v 17:49 | Dahaka |  Z mé dílny
Dlouhou dobu jsem si lámala hlavu s tím, co provedu s povídkou Sekundy života. A vážně jsem se snažila někam pokročit. Je to první povídka, u které jsem prostě... skončila na mrtvém bodě, bez fantazie. První, kterou jsem zkazila a nelíbí se mi. Napravit to už bohužel nejde a ani jakýkoliv konec povídky by neměl žádný význam. Zkoušela jsem to nechat uležet a doufala, že se mi podaří na něco přijít, protože nechat povídku nedokončenou není fér jak ke čtenářům, tak převážně k mé betě, která na ni celou dobu pracovala. Chci aby si věděla Herne že to nebyla ztráta času, nebylo to zbytečné. A strašně si vážím tvé práce. Doufám že na mě jako autorku nezanevřeš.

Takže se prosím na mě nezlobte, ale povídka Sekundy života tímto končí bez konce. Pozastavuji ji na dobro a nebudu v ní dál pokračovat, protože nechci dál pokračovat v tomhle utrpění. Neměla jsem vůbec zkoušet tento námět, protože jsem ho neměla promyšlený. Uznávám, byla to chyba. Přesto jsem měla některé momenty v téhle povídce ráda a budu na ni vzpomínat i v dobrém. Některé scény jsem napsala tak jak jsem si vždy přála.
Já osobně jako čtenář i autor nesnáším rozdělané nedokončené povídky, které zůstanou ladem. Sama jsem se jim zatím zázračně vyhýbala jako čert kříži a dokázala každý příběh dovést do určitého konce. Bohužel ani mě se takové věci nevyhnou.

Je mi líto že už nemám chuť se k tomuto příběhu vracet, inspirace odešla. Hold i to se stává i když by nemělo. A ani nemám chuť se k tomu dále vyjadřovat v komentářích. A jenom se modlím aby to nepotkalo i jiné povídky, ale snad ne. Samael si vede nesmírně dobře a Melodie, tam mám nápadů spoustu.

Povídka Sekundy života pozastavena nejspíše nadobro.

Díl 09

16. února 2012 v 19:00 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A přináším vám jako obvykle ve dnech úterý a čtvrtku další kapitolu Samaela. Dnešní díl je trochu zvláštní. V Eframovi se budí vzpomínky na minulost, na jeho dávné životy. A konečně se dozvídá pravdu o celé své existenci. Prolínají se v něm tedy dvě osobnosti, jak ta Eframova, ještě trochu dětská, tak i Solomonova. Kniha, jenž chlapec dostane do rukou totiž není jen genealogie andělů a základ Archandělské církve, ale převážně životopis jednoho mladíka, obdařeného mocí mluvit s anděli. Celá historie i vzpomínky Solomona Kariena.

Kapitola 2

11. února 2012 v 17:28 | Dahaka |  Melodie duše
Sobota se mi docela zamlouvá jako den pro novou povídku Melodie duše. Takže v sobotu se tady budete setkávat s touto melancholickou povídku. A můžu slíbit, bude mít dobrý konec.
Dnes se setkáme trochu s Akemim, který není nadšen nabídkou svého starého přítele. Ale dluhy se plnit musí. Snad se vám druhý díl bude líbit. Ve třetím už se setkáme s Rivenem.

Prolog 8

7. února 2012 v 18:14 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A mám tu pro vás další kapitolu Samaela. Další část Prologu, který nám ukáže tentokrát začátek vztahu archanděla a mladého chlapce Solomona kariena. Oba dva prožívají krásné chvíle, v bezpečí kláštera a jejich vzájemné city vyplouvají na povrch.

Kapitola 1

4. února 2012 v 11:11 | Dahaka |  Melodie duše
Dlouho jste museli čekat na tuto novou povídku. Ano slibovala jsem ji na Vánoce, pak dokonce na Silvestra. Ale pořád se nic nedělo. Nějak jsem nevěděla jak začít, i když děj mám více méně promyšlený dost dopředu. Ale podařilo se mi k tomu jeden podvečer sednou a napsat první kapitolu. A tak jsem se rozhodla si ji nadělit právě dnes, jelikož jsem se přesně před 25 lety narodila.
Jmenuje se Melodie duše. A kdo si přesně nepamatuje o čem bude... http://truhlicepokladu.blog.cz/1201/melodie-duse-namet.

Pro mě je to rozhodně první zkouška takového tématu a zatím nevím jestli se vám to vůbec bude líbit. Poslední dobou se mi nic nedaří. Aledoufám že si to nějaké čtenáře přeci jen najde.

Upozornění: Jména jsou uváděny v klasické japonské verzi, takže první se udává přijmení a pak křestní jméno. Aby v tom nebyl zmatek. Jmen bude na začátku trochu víc, ale snad se v tom dobře zorientujete. Případně budou pod kapitolami vysvětlivky.