Leden 2012

Díl 08

31. ledna 2012 v 19:22 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A mám tu pro vás další dějovou část této povídky. Beta 3 se na ní pěkně vyřádila, jelikož na mě přišla nemoc a tak jsem psala více hovadin než je u mě zvykem. Ale snad jsem to solidně ututlala. Snad se vám to bude i přesto líbit. Na další části prologu už se pilně pracuje.

V dnešním díle se dozvíme jak to dopadlo s tím soubojem u zámečku. A dokonce i jestli se Eframovi vrátili vzpomínky. Přišel čas aby si vzpomněl na vše, co sebou nese jeho osud a v tom mu překvapivě pomůže otec Faltus. Solomonova kniha se vrací zpět ke svému majiteli.

Slash sraz přesunut

22. ledna 2012 v 14:40 | Dahaka
S velkou lítostí vám všem čtenářům i nadšencům tohoto projektu musím oznámit nemilou zprávu. Do poslední chvíle jsem čekala a doufala, že se to nějak ještě vyvrbí, ale nestalo se tak. Bohužel musím avizovaný Slash sraz zatím přesunout, jelikož jsem tento měsíc v dost tíživé finanční situaci a není pro mě tedy možné se do Prahy, tak dalekého města dostat. Moc mě mrzí že jste se všichni těšili, ale myslím že ani místo ještě nebylo vybráno.

Chtěla bych ale podotknout že Slash sraz se neruší! Jen se přesouvá o měsíc dál, kdy finančně to bude mnohem lepší, než teď po vánocích. Je mi líto že se to takhle zamotalo a omlouvám se všem. Nadále trvám na tom, aby se Slash sraz v Praze, který by se měl konat první víkend v březnu tudíž 3.3.2012 uskutečnil. Přála bych si aby byl tento první sraz jen jedním z mnoha dalších a ráda bych z těhle srazů udělala nějakou pravidelnou zábavu. Za ten měsíc a něco můžeme stihnou vybrat pořádné místo, vše lépe promyslet, sezvat více lidí i autorů a také vytvořit nějaký improvizovaný jakože program, který už se mi rodí v hlavě.
Do toho března si také můžete zařídit volno v práci, sehnat své kamarády, přesvědčit rodiče, našetřit pár korunek na cestu atd.

Pro ty co jsou opravdu Pražští nebo se v Praze zdržují, pracují, studují a znají nějaké odpočinkové či restaurační zařízení, které by bylo dobře dostupné (Kavárny, čajovny, cukrárny hospůdky či jiné prostory - pokud možno ne restaurace) tak klidně svůj návrh napište do komentářů a pokud to vaše navrhované místo má něco jako webovou stránku, napište mi ji také s aspoň přibližným místem, kde se místo nachází.
Myslete však na jednu velmi důležitou věc! Bude nás možná dost. Takže určitě deset ne li více lidí, kteří jsou mírně hlučnější a na místě určení se budou zdržovat déle, tak aby nás po hodině z podniku nevyrazili, protože blokujeme místo. Myslete na to, že taková hromada lidí se musí někam usadit, pokud možno v jedné místnosti, pokud možno nějak po kupě. Jestli znáte nějaké takové místo napište ho do komentářů.

Pokud máte nějaké slash přátele, či yaoi přátele, pokud někoho znáte, nebo byste ho chtěli poznat na živo při této příležitosti, klidně ho pozvěte. Klidně šiřte informace o srazu na svých blozích a stránkách, klidně posílejte pozvánky. Je jen na vás, kolik lidí se nakonec shromáždí. A pokud jde o autory, pokud nějakou autorku znáte, zkuste ji napsat o tomhle bláznivém nápadu.

Moc ráda bych do toho 3.března stvořila takový improvizovaný prográmek, který by se sestával z "fundované" debaty o slashi a párech, možná i o yaoi. Dále mě napadlo třeba autorské čtení, kdy by si autoři dovezli část své tvorby a přečetli, malá yaoi soutěž která bude mít název Sbal mě.... (ne zatím neprozradím detaily) a na kterou budete potřebovat jen propisku a nějaký papír. Druhá soutěž ještě nemá název a byla by také hodně komická.
Klidně jsem pro další nápady, jako třeba nějaká forma společného tvoření rádoby povídky a podobné blbosti. Pokud i vy máte nápady na to co by se na slash srazu mohlo odehrávat (kromě orgií), klidně taky pište do komentářů. Program pak bude převážně záležet na místě konání, které je pro jakékoliv plány stěžejní.


Takže nové datum srazu 3. března 2012


Prolog 7

19. ledna 2012 v 18:31 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A je to zase tady. Další střípek minulosti, další kousek příběhu archanděla Samaela a jeho chráněnce Solomona Kariena. Chlapec to opravdu nemá v životě moc lehké. Povede se andělovi mladíka zachránit?

Dnes velké poděkování patří bětě Luki, která i přes hodně práce a učení si našla na tento díl čas. Moc děkuju.


Část XVI

15. ledna 2012 v 12:37 | Dahaka |  Sekundy života
A je tu opět nová kapitola Sekund života, které pomalu a jistě spějí ke konci. Další děj nevidím více jak na tři další kapitoly, ale ještě se uvidí. Mnozí se ptají zda tato povídka skončí dobře. Bohužel vám na to nemohu odpovědět. Sama jsem se o konci ještě nerozhodla. Ale nejspíš to nebude ten klasický šťastný konec typu "žili spolu na věky."

V dnešní části se dozvíme ale podstatnou odpověď. Někteří se na to již dotazovali. Ví Nao co Usumimu provádí? Je si toho vědom? Možná že někteří z vás v Naovi stále chtějí vidět tu milou nevinnou múzu, ale má představa je trochu jiná. Možná že to Nao ve své vlastní mentalitě i myslí dobře, přeci jen účel světí prostředky. Má ještě šanci Usumi se z tohoto kolotoče vymotat? Má šanci se zachránit?

Slash sraz?

11. ledna 2012 v 18:51 | Dahaka
Přátelé a čtenáři... mám na vás jeden velký dotaz. Jelikož se blíží datum mých 25. narozenin chtěla jsem je oslavit nějak originálně, nějak jinak než kdy dřív. A proto mě napadlo někam vycestovat. A jelikož je Šumperská čajovna sice skvělá, ale na větší akce nevhodná a Brno, tam už je to okoukaný, padl můj bláznivý typ na Prahu. Nejen že jsem tam ještě nikdy nebyla a chci prověřit památky a japa shop, ale také si užít trochu zábavy. A Hiroko byla první, koho napadnul ten šílený nápad, spojit výlet do Prahy se setkáním čtenářů a slashařů. Prostě všech, kteří mají rádi slash, překládají, betují, píší, koukají, čtou...
A jelikož chtěla i Pret uspořádat podobný sraz taktéž v Praze a také oslavit své narozeniny napadlo ji spojit to do jednoho mega srazu všech slashařů. Já jsem pro každou šílenost, takže mě ten nápad vážně nadchnul. Lze ho uskutečnit? U něčeho takového byste být rozhodně měli!

Společné setkání dvou autorek mě Dahaky a Pret ( a možná se připojí i jiní autoři, kdo ví), spolu s našimi čtenáři a ostatními, kteří se rozhodnou nás poctít návštěvou. Zdá se vám to taky šílené? No možná je. Ale proč to nezkusit a nepoznat se osobně? Můžete čekat příjemnou společnost alespoň jedné krásné autorky (já to nebudu), pokec o slashi, zábavu, možná i nějaký autogram (ode mě klidně na tělo...) a další věci.

Přibližné datum je 28-29. ledna, což je poslední lednový víkend. Proč v lednu? Jelikož mám ještě dovolenou, jelikož je to datum po výplatě a pak se už tak daleko trmácet nedokopu (přeci jen z Jesenicka je to štreka).
A teď k tomu dotazu. Kdo z vás, co sem chodíte, co rádi čtete slash, ať už na Truhlici, nebo na Šuplíku či kdekoliv jinde, by byl ochotný se dostavit do Prahy?
Kdo z vás má odvahu se tohoto srazu zúčastnit? Kdo z vás se k nám připojí v Praze, v nějakém příjemném podniku? (ten se ještě upřesní). Přijedete za námi? Chcete nás poznat? Či potkat nové přátele se stejným zájmem ve slashi? Myslím že by to mohla být opravdu dobré setkání, my s Pret rozhodně nekoušeme a vypadáme i přátelsky.

Kdo by měl o tenhle sraz zájem a mohl by dorazit, napište do komentáře, ať víme jestli o to je zájem a máme ten sraz uskutečnit. Jen pište kdo se připojí k Slash srazu? A čím víc vás dorazí, tím lepší ty naše oslavy narozenin budou. Takže... nechcete svým oblíbeným autorkám dát něco k narozeninám? Třeba účast na tomto setkání?

Díl 07

10. ledna 2012 v 20:33 | Dahaka |  Angel Gate: Samael
A ráda vám ještě dnešního večera udělám radost po druhé. I když tuto povídku komentujete tak málo, mám pocit... jako kdyby mě pohlcovala. Jako kdyby až s ní jsem konečně schopná pustit do světa příběh, který nepostrádá krutost, ale také maximální lásku. Utrpení může trvat roky, ale copak by ho člověk nepodstoupil pro jeden krásný úsměv? Co teprve archanděl Samael.

Po tom co mi beta vrátila tuhle kapitolu jsem si uvědomila že je... taková hodně zvláštní. Silná v jistých pasážích. Proto bych raději dala dnes omezení a to 15+, jelikož se tam vyskytuje násilí, ale ne tak popsané.

Slíbila jsem vám vzpomínkový díl, už jsem ale nedoplnila, že vzpomínky to nebudou hezké. Aneb dnes Efram možná procitne. V dnešní kapitole si pořádně vzpomene na dvě události ve svém (velmi dlouhém) životě, které se mu zaryly hluboko do paměti. Tak hluboko, že ani pečeť archanděla Rafaela je nemohla vymazat.

PS: Děj tohoto dílu se bude prolínat jak snem, vzpomínkou tak i realitou, takže to může být mírně zmatené.

Jedno malé ráno

10. ledna 2012 v 17:24 | Dahaka |  Jedno malé....
Už se to trochu prosáklo na Facebooku. Ano, jak jsem slíbila, tak činním. Lola, která vyhrála soutěž o název pro mou novou povídku, si zaslouží odměnu nemyslíte? Já si to alespoň myslím, protože svým spojením slov a názvem Melodie duše se přesně trefila do mého vkusu i toho, co jsem si představovala pro novou povídku. A tak jsem ji ještě ten den sepsala tuhle krátkou věc, jen tak pro potěchu. Už delší dobu jsem měla v mysly obraz s oknem... ano jsem úchylná.

Takže LOLO, tohle je pro tebe. Nazvala jsem to Jedno malé ráno.
A pro všechny ostatní, je to mé první právoplatné PWP (neboli porno bez zápletky.) Vyskytuje se tu jen milostný akt, bez děje, příběhu a dokonce beze jmen.
Takže Lolo doufám že se ti to bude líbit a užiješ si čtení. Tvá výhra a jednorázovka jen pro tebe.
Pro ostatní čtení na vlastní nebezpečí 18+.

Melodie duše - námět

7. ledna 2012 v 17:38 | Dahaka |  Z mé dílny
A je tu slibované zveřejnění námětu nové povídky, která dostala výherní název Melodie duše. Jen chci říci předem, že to nebude zase taková oddechovka jak asi mnozí čekáte ale pořádná romance jak se patří. I přesto doufám, že na povídku nezanevřete hned v úvodu. Nebudu to nijak déle prodlužovat. Tenhle nápad jsem měla již delší dobu. A pokud se mi ho povede spracovat, bude povídka obsahovat 18+ a také žánry pro mě hodně netypické. Ale snad se s tím nějak poperu. Na první kapitole už jsem začala pracovat, ale celkem neúspěšně. Nejspíš to bude psáno formou vyprávění, jelikož nechci pro tuto povídku použít ich formu, potřebuju větší náhled do situace a to z pohledu jedné osoby nelze.

Hlavní hrdinové budou opět dva, plus se přidruží vedlejší snad i charakterní postavy. Samozřejmě se budu snažit držet prostředí hudebního průmyslu i Japonska moderní doby. Ale nezaručuju že se to povede. Ale teď už vás seznámím s hlavními hrdiny tohoto příběhu jménem Melodie duše.
A snad se v brzku můžete těšit na první kapitolu této povídky.

Soutěž ukončena

7. ledna 2012 v 9:12 | Dahaka |  Truhlice
Ano jak již název vypovídá, tímto končím soutěžní klání o název pro novou povídku. Bylo to už po několikáté, co jsem tuhle soutěž vyhlásila a těší mě, že jste přišli se svými nápady a návrhy na název povídky o j-popu. Tentokrát to vůbec nebylo lehké, jelikož slova, která jsem zadala, toho moc nevyjadřovala a byla těžká. Přesto jste se s tím dobře poprali a já můžu s klidem oznámit NÁZEV SE NAŠEL. A máme i vítěze této soutěže.

Prolog 6

3. ledna 2012 v 21:00 | Dahaka |  Angel Gate: Samael

Dnes zase trochu pozdě, omlouvám se. Tak nějak mě práce vyčerpala, že jsem usnula a málem bych na tuto kapitolu zapomněla. Ale přesto ji tu pro vás mám. Další díl Prologu. Anděl Samael přichází chránit mladého chlapce, který nese velké břímě, o které nestál.

Děkuju bětě 3 za její skvělé připomínky k textu a za její opravu, někdy vážně umím psát blbosti, ale neuvědomím si je.
Užijte si další kapitolu.