Únor 2010

Zklamání

26. února 2010 v 18:23 | Dahaka |  Něco o mně
Má maličkost je poslední dny hodně smutná. A tentokrát to má jasný i když celkem malicherný důvod. Proto vás žádám, aby jste tenhle článek nepřehlíželi a do komentářů mi oznámili odpověď na jednu malou otázečku, je to pro mě hodně důležité. Pokud mě tedy máte aspoň trochu rádi a rádi čtete mé povídky. Oni vám ty prsty neupadnou za napsání jednoho dvou slov.
I když se to přímo netýká povídek.

Kapitola sedmá - Dopis

26. února 2010 v 11:07 | Dahaka |  Černý obsidián
A je tu další kapitolka. Tahle je jen trochu spojovací a není moc dobrá, takže ji omluvte. Příští už bude snad lepší, doufejme a snad v deváté kapitole se nám konečně zjeví náš další hrdina, démon obsidiánu...ale před tím si ještě v pondělní kapitole představíme jiného démonka...
Doufám že se těšíte.

Tommy se pokouší kámen rozbít, ale je to marné. Obsidián chrání sám sebe a jeho démon se budí. K tomu mu napomáhá i Tommyho nenávist. Jen o fous se podaří Tommyho uklidnit, dřív než by bylo pozdě. A přichází honba za dopisem...Tommy se musí vrátit zpět domů, ale tam už na něj čeká velké nebezpečí. Pomůže mu Vena a její démon Seris?

Kapitola šestá - Magický smaragd

22. února 2010 v 12:26 | Dahaka |  Černý obsidián
Takže dnes se setkáme s dalším démonem a jeho pánem. A nebude to hlavní hrdina, toho si nechávám ještě v zásobě, abych vás napjala. Tommymu jde opravdu o život a zdá se že černý kámen opravdu nosí smůlu. Malý Tommy přišel o posledního člověka, kterého měl rád...teď už nemá nikoho.
Ale stále jsou tu síly, které chtějí černý kámen. Na scéně se však objevuje nový zachránce. A věci se začínají zamotávat čím dál víc.

PS: Démonka rubínu Karai vás asi nenadchla, dnes mám něco koukatelného. Pod kapitolou zase naleznete obrázkovou ilustraci. Věřte nevěřte inspirací na démony mi byly obrazy od Heise, jistě znáte její tvorbu.

Díl dvacátý první - Válka

21. února 2010 v 13:21 | Dahaka |  Ohněm a Ledem
A mám tu pro vás slíbenou poslední kapitolu této povídky. Myslím že vše, co jsem chtěla říct již bylo řečeno. Popravdě po Ohněm a ledem se mi stýskat nebude. Toto ukončení beru jako mé vlastní osvobození od této povídky. Doufám že se vám konec bude líbit.

Konec jednoho utrpení

20. února 2010 v 10:55 | Dahaka |  Z mé dílny
A máme tu novinky z mé dílny. Chci vám oznámit že se mi konečně povedlo dozápasit s mou noční můrou a je to nádherný, osvobozující pocit. Mé múzy mě mají rády a hodně mě poslední dny podporují. Jsem z toho nadšená, protože mám konečně zase volnou cestu k dalšímu tvoření a nic už mi nestojí v cestě.

Kapitola pátá - Krvavý rubín

19. února 2010 v 13:44 | Dahaka |  Černý obsidián
A konečně se dostáváme k troše akce. Ano a taky ke troše strachu a podivných událostí. Těšili jste se na démona a já vám dnes jednoho představím. Ale hlavní hrdina to nebude...na toho fešáka si ještě počkáme.

Tommy je svědkem něčeho opravdu strašného, ukáže se pravda o šeredné váze...ne všechny legendy jsou jen legendami. Ale jak si 17 letý Tommy poradí? Je vhozen do tohoto kolotoče a není cesty ven. Bude muset bojovat o svůj život. A kolem něj se začínají hromadit mrtvoly jak na běžícím pásu.

PS: Kapitola je zakončena ilustračními obrázky, které mě inspirovali právě k postavě Krvavého rubínu.

Kapitola čtvrtá - Oni

15. února 2010 v 10:50 | Dahaka |  Černý obsidián
Máme tu další napínavou kapitolu. Těšíte se už na démony? Dnes bohužel ještě ne, ale v příštím díle se hned s nějakým setkáme.

Tommy vyrostl, přenášíme se do přítomnosti. Mladík si žije šťastný život, ale trochu má starosti o dědečka, který se chová podivně a kterého navštěvují zvláštní lidé. Co jsou zač ti ONI? Tommy je konfrontován přímo ve škole. Ale nechápe co se skrývá za oponou. Co vče mu dědeček neřekl? Nadchází začátek konce...

Kapitola třetí - Život po smrti

12. února 2010 v 12:19 | Dahaka |  Černý obsidián
A je tu další kapitola Obsidiánu...v té dnešní uvidíme jak se žije po smrti rodičů. Tommymu zůstal už jen dědeček. Ale začínají se vynořovat podivné události a věci. Kdo jsou ti muži, co dědu obtěžují? Proč je správa o nehodě Tommyho rodičů sfalšovaná? Kam zmizeli důkazy?
Pak se přenášíme o pár let do budoucnosti. Tommy pomáhá svému dědečkovi v muzeu. A setká se s prvním podivným úkazem...šerednou hýbající se vázou.

Kapitola druhá - Fantasie

8. února 2010 v 12:39 | Dahaka |  Černý obsidián
A tak jsem vám stvořila druhou kapitolu. Je taková spojovací a nic neříkající...taková bude ještě ta příští a pak už půjde do tuhého. Kapitola je záhadně krátká...

Ne všichni berou fantasii tak jako děti, někteří dospělí v ní vidí jen mrhání časem. Takový je i Tommyho otec. A nastane generační spor. Co je pro chlapce nejlepší? Je to internátní škola nebo pohádky od dědečka?

Kapitola první - Legenda

5. února 2010 v 12:00 | Dahaka |  Černý obsidián
A je to tu, konečně jak jsem slíbila si dnes můžete přečíst první kapitolu. Doufám, že vás alespoň trochu tento úvod zaujme. Přeneseme se do nedávné minulosti před pár lety a poprvé se setkáme s postavou Tommyho, ještě malého chlapce a jeho dědečka, který mu před spaní povídá zvláštní legendu o šesti magických kamenech. Ale Tommyho matka není touto pohádkou na dobrou noc příliš nadšená.
Jinak...příběh není konkrétně situován do nějaké země...ale dejme tomu třeba Anglie, trochu mi ji to připomíná. Také je kapitola pojmuta jako vypravování...snad se vám bude líbit a budu ráda, když mi sdělíte do komentářů své dojmy.