Leden 2010

Díl třicátý sedmý - Moje malé kuřátko a já

27. ledna 2010 v 12:45 | Dahaka |  Bratříček
Dnes si opravdu dáme POSLEDNÍ KAPITOLU. Ano, nedalo se to protahovat déle, nastavovat tuto povídku do nekonečna. Rozhodla jsem se ji ukončit, pokud ještě byla na vrcholu a ne pod ním. Poslední kapitola mi dala hodně práce. Dozvíte se jak to dopadlo s tím domělým otěhotněním, poznáte i takto na konci novou postavu a uvidíte Danyho zase řádit jako uke zrůdičku i jeho úspěch na divadelních prknech.

Co říci takto závěrem? Bratříček je moje oblíbená povídka, myslím že jedna z mých nejlepších a byla radost na ni pracovat. Bude se mi po Danym a Florianovi stýskat a to opravdu hodně. Bratříček byl jedna z posledních dobrých povídek, kterou má fantasie vyplodila a nemyslím, že se ji bude kdy něco rovnat. Bratříčka nemůže nahradit nic.
Zatím neplánuji se k této dvojci dále vracet. Jejich příběh pokračuje dál...ale už bez dokumentace. Jsou šťastní? Co je dále ještě potkalo se každý čtenář může jen domýšlet. A tak to má být, musím vám nechat prostor i k vaší fantasii.

Užijte si proto poslední díl a také rozloučení s tímto příběhem, který jste tak poctivě četli a ještě poctivěji komentovali, a za to jsem vám velmi vděčná. Jsem ráda pokud se vám Bratříček líbil a něco z něj ve vás zůstane. To si asi přeje každý autor u svého díla. Aby žilo dál.

Díl třicátý šestý - Krutý život s uke zrůdičkou, aneb doma by jste to mít nechtěli

23. ledna 2010 v 11:21 | Dahaka |  Bratříček
Takže ještě není konec. I když původně být měl, nějak se Bratříčkovi loučit nechce. Přicházím tedy s takouvou nesouvislou celkem komickou a velmi dlouhou kapitolou, a o jejím obsahu napovídá název dílu. Ano uvidíme jak se žije s uke zrůdičkou. A věřte nevěřte, ti co si Danyho oblíbili a chtěli ho domů už to po tom dnešním díle snad chtít přestanou.
Jak vypadá ďábel v Danyho podání? A co všechno je ochotný udělat aby mohl být s Florianem?

Díl třicátý pátý - Nebráškové

20. ledna 2010 v 13:36 | Dahaka |  Bratříček
Nastává čas rozhodnutí. Rodiče Danyho a Floriana jsou postaveni před velkou zkoušku. Ale jak se zdá nic se nejí tak horké jak se uvaří. A i naši bráškové pochopí že mají prima rodinu.
Komu se takový vztah dosud zdál nechutný dál by číst neměl.

Díl třicátý čtvrtý - Já chci

16. ledna 2010 v 11:58 | Dahaka |  Bratříček
A Bratříček se nám opět vrací. Chyběli vám Dany a Flo? Doufám že ano. Dnes vám dám ke čtení takovou jednu hodně důležitou kapitolu. Je těžké si přiznat že někoho milujeme, ale ještě těžší je to přiznat lidem kolem.
Náš Flo se rozhodne atakovat rodiče s faktem, že uke zrůdičku miluje. Jak se s tím dokáží srovnat? Sám Flo už je rozhodnut, už nebude utíkat, ale bojovat za svou lásku, byť by se mohlo zdát že je neuskutečnitelná.

A co bude dál?

14. ledna 2010 v 16:06 | Dahaka |  Něco o mně
Jen pár nezáživných žvástíků o tom co chystám. Na konci článku je malá anketka, jestli by jste mi mohli klinkout jakou možnost máte raději, ráda bych znala výsledky, abych věděla jak se zařídit.

Epilog....

14. ledna 2010 v 11:23 | Dahaka |  Slib králů

A je to tu. Definitivní tečka za celým Slibem. Definitivní ukončení příběhu krále Derise a ledového čaroděje Siriona. Jaká bude jejich společná budoucnost?

PS: Myslím že lepší rozloučení opravdu nešlo stvořit. A ano...konec epilogu byl pro mě milník, velmi smutný milník. Když jsem ho psala bylo mi velmi smutno. Ale tímto definitivně uzavírám pouť Siriona a Derise a jejich příběhu. Říkám tedy sbohem mý hrdinové, snad se někdy opět setkáme v povídkovém nebi.

Díl desátý

13. ledna 2010 v 14:23 | Dahaka |  Slib králů
A opravdu poslední. Popravdě, tuhle povídku jsem si oblíbila natolik, že jsem byla po ukončení původního příběhu ochotna Sirionovi a Derisovi věnovat malý bonus v podobě těchto deseti dílů. A opravdu se mi to povedlo. Myslím, že se mi podařilo tento příběh ukončit tak, jak by to mělo být.
Doufám že si tedy užijete závěrečnou kapitolu.

PS: Zítra nás čeká epilog, který se přenese hodně do budoucnosti, když už náš králíček hodně povyrostl.

Přijme jižní království nabídku míru a vymění zasnoubení za obchod? Válka je na spadnutí a mladý král nervozní jak Sirion v létě...(pardon jak sáňky v létě). Dokáží naši dva hrdinové udržet svůj vztah v tajnosti nebo je na čase jít s pravdou ven? Jaké to je tolik milovat? Být ochoten obětovat svůj lid i království pro tuto lásku. ...

Práce na této povídce byla krásný zážitek...chtěla bych poděkovat Sirionovi a Derisovi za to, že mě inspirovali. Také mým múzám, které mi nedovolily se více rozepsat, a je to jen dobře. Přílišné nastavování povídek také není dobré a brzo to unudí. Ale já doufám že vás tento malý bonus v podobě Slibu nijak nenudil a užili jste si další dobrodružství s mými hrdiny.
Všechno dobré jednou končí, všechno špatné však přetrvá...

Díl devátý

12. ledna 2010 v 12:26 | Dahaka |  Slib králů
Takže dámy a pánové mám smutnou zprávu pro milovníky Slibu. Stalo se a já v to ani nedoufala. Opravdu jsem dokázala dodržet požadované rozmezí nanejvýše desíti kapitol, které jsem tomuto bonusu chtěla věnovat. To znamená, že toto je předposlední právoplatná kapitola.
Ano je to tak. Dnes jsem tuto povídku celou dokončila. A proto zítra nečekejte Bratříčka...ale dáme si už zítra POSLEDNÍ kapitolu Slibu. Ve čtvrtek vás pak čeká ještě epilog, který však nemusíte číst, pokud máte rádi šťastné konce. Epilog je totiž poměrně smutný a je jen na vás zda chcete vědět, co bylo když králíče zestárnul.

TAKŽE DNES, VE STŘEDU I VE ČTVRTEK JEN SLIB KRÁLŮ....užijte si předposlední kapitolu...


Díl osmý

7. ledna 2010 v 11:49 | Dahaka |  Slib králů
Zabrala králova taktika na otravnou princeznu? Možná lépe než by čekal. Ale nastal větší problém, vypovězením svatby se vypovídá i mírová smlouva. Čeká Askádii krutá válka s jižním královstvím?

Díl třicátý třetí - Lidské teplo

6. ledna 2010 v 12:33 | Dahaka |  Bratříček
Náš milovaný Flo dostal na hlídání brášku plného bacilů. Je z toho trošku vedle...asi jako autorka této kapitoly. Ale snad se s tím zvládne poprat. Blíží se velké rozuzlení tohoto vztahu nevztahu...