Říjen 2009

Kapitola XXV

30. října 2009 v 13:03 | Dahaka |  Mořský vánek
Vaše smrt budiž dokonána. Hnusně jsem vás napínala až do dnešního dne. Dnes uděláme konečnou vlnku za mořským vánkem. Dnes nás čeká poslední díl.
Doufám že se vám tato kapitola bude líbit a bude to důstojný konec Mořského vánku.
Dlouho jsem také přemýšlela jestli nechat zakončení tak pohádkově jak jsem ho napsala, ale nakonec jsem se rozhodla připsat ještě malý epilog. Takže kdo má rád pohádkové konce ať epilog nečte.
A když se tak na to dívám, povedlo se mi tuto povídku napsat celkem krátkou...jen 25 kapitol (39 stránek wordu), to je dobrý výsledek a mám radost. Ale pokud se ptáte zda se k těmhle dvěma někdy vrátím, musím vás zklamat. Jsem ráda že se jich zbavím a navíc se ke svým povídkám dále nevracím a nenastavuji je.
Ale už dost tlachání....

Mino a Verin se našli, ale dokáží překonat nezvratný osud Verinova rozpuštění v mořskou pěnu? Jak to bude dál si musíte přečíst vy.
Malá mořská víla neměla šťastný konec, ale Mořský vánek ho mít bude, jak jsem slíbila. Přijemnou četbu a krásné rozloučení s ním...

PS: Extra dlouhá kapitola... a upozornění...je to strašně sentimentální


Kapitola XXIV

29. října 2009 v 12:48 | Dahaka |  Mořský vánek
Pořád jste přesvědčeni že NIKDO nezemře?Musím vás trápit ještě chvíli přeci, aby to byla větší legrace. Konec této povídky se mi myslím celkem povedl a mám z toho velkou radost. Možná jsem minule lhala, když jsem říkala že mi nebude chybět. Ale dnes se ještě neloučíme. Dnes nás čeká předposlední kapitola. Tu úplně konečnou si dáme až zítra.

Místo aby Verin našel Mina si Mino najde Verina. Situace se nám trochu otočí. Konečně si stanou tváří v tvář. Ale není už příliš pozdě? Slunce už vyšlo nad obzor a Verinův čas vypršel....


PS: Pohádka o Malé mořské víle neměla dobrý konec pokud si dobře pamatuji. Jaký ho bude mít Mořský vánek? Kdo ví...
PS2: Dnešní kapitolka mučivě krátká. (Jsem sadista, to jste nevěděli?)

Kapitola XXIII

28. října 2009 v 13:12 | Dahaka |  Mořský vánek
Jak se mino dostal do přístavu Deton? A jaký život vede teď? Uběhli už dva roky, celkem se změnil. Ale zapomněl na mořského prince? Kdo ví. Po přístavu se šíří zvěsti rychle a brzo Mino zjišťuje že ho někdo hledá....

Kapitola XXII

27. října 2009 v 14:30 | Dahaka |  Mořský vánek
A odpověď na vaši otázku, hned na začátek...Ne, v dnešním díle se ještě nenajdou. Ale Verin už je velice blízko k nalezení Mina. ale času mu ubývá, čas letí a na nikoho nečeká. Slíbila jsem šťastný konec téhle povídce? Hm možná ho ještě zvážím. Tohle je poslední z výhradně Verinových kapitol. Zítra se dozvíme co je s Minem.

Ukončení MV a Slib králů

27. října 2009 v 10:15 | Dahaka |  Z mé dílny
Poslední dobou to vážně flákám co? No jo, já vím. Ale aby jste viděli že i něco tvořím....ne nešálí vás zrak, nadpis článku je dobře. Dnes vám chci povědět o svém novém projektu, který už slibuji nějakou chvíli a do kterého jsem se už pustila, byť jsem chtěla nejdřív dokončit Mořský vánek. Víte kdysi se mě někdo ptal jak dokážu psát tři povídky najednou, když oni zvládají sotva jednu (zvládnu jich klidně i šest najednou, pamatujete? Krásné časy). Je to protože mě brzo jedna povídka začne nudit, její děj i postavy, proto jich musím mít rozepsaných víc, aby se má fantasie měla kde vybíjet a abych to mohla střídat.
Dlouho jsem slibovala bonusové dílky ke Královskému slibu a konečně se mi povedlo napsat aspoň kapitolu a půl a dál na tom pracuju.
Ale jelikož tyhle bonusové dílky nás přenesou časově rok dopředu a budou pokračováním původní povídky, rozhodla jsem se je nazvat Slib králů, je to hodně podobné. Proč? No jelikož jsem nechtěla, aby se tyto nové dílky jmenovaly stejně jako povídka, protože by se ty kapitoly potom pletly třeba novým čtenářům. Proto mě napadlo to trochu odlišit.
A teď vám o Slibu řeknu trochu více....

Kapitola XXI

26. října 2009 v 12:56 | Dahaka |  Mořský vánek
A jsem zase zpět. Omlouvám se všem že to tak flouho trvalo, ale neměla jsem náladu na psaní. Pár dílů MV už mám dopředu, takže o tuhle povídku nepřijdete. Je zajímavé že jak jsem tuhle povídku neměla ráda už od samého začátku, tak její konec mě začal nějak bavit psát. Nevím čím to je. No taky pravděpodobně teď kapitoly budou o něco delší, tedy mě se aspoň zdají delší.

Doufám že jste na Vánek nezapomněli. Ráda vám ho v krátkosti připomenu. Verin dostal svolení od otce opustit moře pod krutou podmínkou. Má den a noc aby se mu povedlo Mina v obrovském lidském světě najít. Dokáže se náš mořský princ poprat s osudem?


Díl dvacátý druhý - Rektální alpinista

17. října 2009 v 11:46 | Dahaka |  Bratříček
Ano Dany dnes dostane dvě nové přezdívky, a jedna je lepší než druhá. Jak se zdá Florianův plán však funguje naprosto opačně než má, uke zrůdička začala žárlit.
Flo má stále větší problémy vyhnout se prozrazení...jde do tuhého.
V příštím díle náše brášky navštíví Ben a budou chlupy lítat.

Kapitola XX

16. října 2009 v 13:38 | Dahaka |  Mořský vánek
Tak tu máme další kapitolku. Jak se Verin rozhodne? Jak se zdá jeho otec mu to nijak neulehčí. Dokáže si prosadit své poslední přání?
Dnešní kapitolka je trochu delší...tak doufám že si ji užijete.

Díl dvacátý první - Kanálová čtvrť

14. října 2009 v 16:57 | Dahaka |  Bratříček
Jak to bude probíhat mezi Florianem a Benem? Na čem se domluví? A jak to vypadá u Bena doma? Flo prozradí své tajemství. Jak to Ben přijme?
Dnešní kapitolka 18+, raději

Kapitola XIX

12. října 2009 v 11:21 | Dahaka |  Mořský vánek
Šeherezáda se rozhodla přestat vás napínat. Dnešní díl je poměrně důležitý v běhu událostí. Bohužel se budezabívat jen Verinem, Mina necháme na chvilku záhadně zmizeti.
Mořský princ bude muset pikat za svůj zločin, za svou lásku k člověku. Ale ani to ho nezlomí a jeho láska je stále silná.