Červen 2009

Královský slib 42

30. června 2009 v 13:58 | Dahaka |  Královský slib
Tenhle díl bude jen rekapitulací celého příběhu. Sirion musel Derisovi říct pravdu, ale mladý král i přes to vše chce Siriona u sebe udržet.
Na další díl se můžete těšit ve čtvrtek.


Já a spřátelování

29. června 2009 v 18:31 | Dahaka |  Truhlice
Máme nový blog, ale přátelé zůstali i nadále se mnou a jsem za to moc ráda. Zjevili se i nový obdivovatelé mých povídek, těm jen chci vzkázat - jsem zadaná, proto nabídky k sňatku nepřijímám. (Ale zkusit to můžete).
A v téhle nové vlně se taky objevilo pár osob, co si přáli se mnou spřátelit. Mé názory na tohle spřátelování vždy byly a budou dosti... no ostré. Nemám to moc v lásce. ( Také proto se mé spřátelené stránky dají spočítat na prstech jedné ruky ).
Popravdě, vím že je to v tomhle blogerském působišti prostě běžná záležitost, dělá se to skoro automaticky, ale tak jako si v běžném životě vybíráme přátele, tak i já si vybírám s kým opravdu spřátelím a komu dovolím mít odkaz na můj blog na svých stránkách. Dělám to převážně kvůli své ochraně.


Abych vám to vysvětlila, vždy když mě o to někdo požádá prostuduji si jeho blog, stránky či web, pročtu si povídky, abych tak věděla s kým a čím mám tu čest a zjišťuji, jestli máme něco společného. Jsem pečlivá, možná to někdo nazve jinými slovy, klidně i sprostými, ale už jsem spoustu slečen odmítla. Většinu ze stejného důvodu... Povídky z Naruta.
To je pro mě dost velký problém, protože na ně mám jistou alergii, či averzi dalo by se říct. Asi se budete ptát proč? No ono je to složité na vysvětlení. Prostě celou tu Naruto komunitu nesnáším a proto... nic proti vám všem mé čtenářky, které to anime máte rády, není to míněno jako útok na nikoho. Prostě když mi napíše 14 slečna, která má na svém blogu miliardu anime obrázků z Naruta či podobných ( telenovel ) a k tomu yaoi povídky, kde páruje postavy tady z tohoto fandomu, prostě nemám důvod souhlasit se spřátelením. Nemáme nic společného a já bych tak neměla důvod na její stránky chodit či komentovat.
Musíte brát v potaz, že už jsem starší člověk, značně vybíravý člověk a opravdu nepíšu a ani většinou nečtu povídky z anime fandomů, mám raději originál tvorbu. A to taky hraje jistou roli při zvažování zda spřátelit.
Ale takto s klidným srdcem můžu říct, že na všechny své spřátelené stránky chodím opravdu denně,
nekecám. A taky komentuji díla a články, ke kterým mám co říct ( i někdy když co říct nemám... ). Tohle je ta odměna za spřátelení se mnou.

Proč vlastně tenhle článek píšu? Původně jsem chtěla sdělit úplně něco jiného, snad se k tomu dostanu nebojte.

Mám moc ráda mladé začínající autory, ráda se dívám jak jejich spisovatelská hvězda vychází a sleduji jejich pokroky. I já ve svých začátcích, když jsem si nevěřila že někdy dokážu napsat nějakou BL povídku, zažila podporu svých přátel. A ráda se dívám jak se z nich stávají vyhledávaní autoři a lidé je čtou. To je velké zadostiučinění. Tak jako vědět že pár zlatých lidiček čte i ty mé.

Kapitola II

29. června 2009 v 13:01 | Dahaka |  Mořský vánek
A máme tu již druhou kapitolu této fantasy pohádky tak jak jsem slíbila. Pravděpodobně nám nahradí Symfonii a budeme se s ní setkávat každé pondělí a pátek, pokud práce na ní půjde dobře. V dnešním díle se dozvíme jak dopadlo první setkání našich hrdinů a taky se trochu podíváme na zoubek Minovi.

Díl šedesátý první - Sněhová bitva

28. června 2009 v 11:58 | Dahaka |  Nesplnitelný sen
Tak a máme tu další kapitolku. Jak tak koukám tahle povídka je vážně nekonečná, původně měla končit šedesátou kapitolou, ale nějak mi to nevyšlo. Co se dá dělat. Tuhle kapitolu jsem musela dopisovat narychlo, tak podle toho i vypadá, moc se omlouvám. Bohužel jsem už nestihla dokončit Ohněm a Ledem, takže dnes kouzelník...tedy čaroděj nepřijde lituji. Snad se objeví někdy příští týden, budu se snažit.

Díl šedesátý - Ty, já a tvá matka

27. června 2009 v 16:17 | Dahaka |  Nesplnitelný sen
Tak a máme tu sobotu a s ní také jubilejní 60 kapitolu Nesplnitelného snu. Jak jsem slíbila takhle bude s trochu malou yaoi vložkou, i když žádné zázraky nečekejte. Šetřím se na neděli. doufám že se vám bude líbit.Snad i zítra nějaká přibude.
PS: Asi to nikoho nezajímá...ale ano, bydlím v záplavové oblasti a včera ta noc byla pěkně krutá. Šla jsem spát až dneska po poledni. Vylil se nám potok, všude je bordel, máme vytopený sklep i kotelnu, ale nejsme na tom tak strašně, vesničky kousek od nás jsou na tom hůř. Většina mostů je pryč, baráky jsou poničené, na parkovišti mrtvé ryby, všude hnusné smradlavé vrstvy lepivého bláta, které nejde dolů, uzavřené všechny cesty, betonové pískoviště uplavalo před mýma očima do polska a dokonce umřel jeden pan hasič, kterému jsem od dětství říkala strejdo. Měla jsem ho moc ráda. Tolik krutosti dokáže napáchat voda. Víte nedá se to popsat, musí se to vidět na vlastní oči. Ani já sama jsem tomu nevěřila, dokud jsem neměla vodu pokolena a neviděla ty dvoumetrové vlny. Voda dokáže být děsivá to mi věřte, pořád to mám před očima. Tu tmu a tu studenou vodu a samé bahno. Jen se modlíme, aby nepršelo a nestalo se to znovu.Nic jiného nám už nezbývá. Naštěstí už máme elektřinu, jinak bych tu dnes nebyla. Ale jsme bez vody.

Ale teď už dost mých keců a povídka.
Warning: 18+


Kapitola I

26. června 2009 v 11:19 | Dahaka |  Mořský vánek
A je to dámy. Jak jsem slíbila čeká vás dnes první kapitola nové povídky s názvem Mořský vánek. ale nic zázračného nečekejte. Doufám že se vám tahle fantasy pohádka bude líbit, nebude totiž taková jak jste ode mě asi zvyklé číst. Protože se pokusím tuhle povídku/pohádku nacpat do krátkého rozsahu a tak nebude tak podrobná, spíš taková lehká oddechovka. Snad se mi povede zachovat trochu zajímavý příběh i postavy.
Pěknou četbu...


Z mého tvůrčího pera aneb bude nová povídka

24. června 2009 v 10:12 | Dahaka |  Z mé dílny
Hm jak Nexus nedávno poznamenala v jednom z komentářů, povídek nám jaksi ubývá nemyslíte? Začíná to být i trochu fádní a brzy ubude další z mých stálic na povídkovém nebi. Vše jednou končí, to víme všichni. A už mi zbývají jen dvě povídky, se kterými jsem jako autorka začínala a jedna éra mého života skončí s nimi.
Ale to neznamená že by nepřišla nová éra. Jak už trochu prosáklo na veřejnost, ano chystám něco nového. Zatím to bylo jen v podobě plánů a hrubých náčrtů, ale včera jsem měla zase jednou oplodňovací den a tak...
No dobře, vezmeme to od začátku.

Královský slib 41

23. června 2009 v 16:04 | Dahaka |  Královský slib
A máme tu další kapitolku. Doufám že se bude líbit.
Sirion se nám rozhodl tajně zmizet z korunovace. svůj slib dodržel, je na čase jít. Ale deris se s tím nehodlá smířit. Povede se novému králi čaroděje zastavit i přes konfrontaci s pravdou?

Díl čtrnáctý - Hydra

21. června 2009 v 15:34 | Dahaka |  Ohněm a Ledem
A máme tu další kapitolu. Lituju ale ještě žádné yaoi. Konečně se dozvíme jak Ethan Siriona k sobě přivázal. Jak mu vzal jeho svobodu. A je jasné že ani Ethan už není tím čarodějem co dřív. Jeho tělo i mysl se začíná hrůzně měnit. Těžké časy čekají našeho Siriona, bude si muset vytrpět spoustu bolesti.

Díl padesátý devátý - A bude po doutníčku

21. června 2009 v 14:01 | Dahaka |  Nesplnitelný sen
Hm škoda, zase mi ta yaoi pasáž nevyšla do téhle kapitoly, ale příště se můžete těšit...
A pro pó...Kdo by byl tak hloupý a pozval se ke tchýni na štědrovečerní večeři? Odpověď je jasná, jenom náš Ady je takový mamlas. Chudáček bude muset trpět za svoji nevymáchanou pusinku a musí Markově matce koupit dárek. Navíc jak se zdá s Markovou pomocí moc počítat nemůže, ten myslí jen na jedno a taky na to dojede...
V téhle kapitole si dělám tak trochu reklamu sama na sebe tak se nelekejte. Ale hold mi to prostě přišlo jako správné dobrodružství.
Jinak k večeru se můžete těšit ještě na Ohněm a Ledem....Zase po dlouhé době se nám Ethan vrací a řádí jako za mlada.